Tajomní, citliví, charizmatickí a vášniví. Presne takí sú ľudia narodení v znamení Škorpión. Navonok pôsobia chladne, pretože svoje city skrývajú vo svojom vnútri. V skutočnosti sú plní rozporov. Až do takmer dvadsiatich rokov veku sú zvyčajne nesmierne cnostní a nábožní, ale akonáhle dôjde k prebudeniu ich povahy, často sa vydajú opačným smerom.

Ľudia, ktorí sa narodili v tejto časti roka, majú veľkú charizmu a ako rečníci apelujú na emócie a sentimentálnosť viac ako na logiku. Dokážu však získať každé  publikum na svoju stranu.  Škorpióni  disponujú neutíchajúcou túžbu po vedomostiach a tajomne na všetkých úrovniach. Z duchovných a intelektuálnych bytostí  ostatných znamení zverokruhu, vynikajú títo ľudia tým, že poznaním a bádaním chcú získať výhody nie pre seba, ale pre všetkých ostatných.

Znamenie Škorpión zostáva v nebezpečných situáciách a pri náhlych krízach chladné a veľmi odhodlané. V tomto znamení zverokruhu sa narodilo veľa najlepších chirurgov. Zo zástupcov tohto znamenia sa často stávajú workoholici. Pracujú tvrdo a zvyčajne nemilosrdne poháňajú  aj ostatných. Pohŕdajú slabosťou v sebe alebo v druhých.

Najhoršou chybou ľudí narodených pod týmto znamením je , že sú príliš prispôsobiví ľuďom, s ktorými prichádzajú do styku. Vždy vedú dvojité životy; jeden pre oči sveta a druhý pre seba. V obchode a politike majú šikovné nápady, ale lepšie vyniknú ako poradcovia. Jedným z ich hlavných problémov je, že majú vo zvyku „odkladať veci na zajtra“. Ľudia Škorpióni zvyčajne vynikajú v urovnávaní hádok iných ľudí a zbližovaní nepriateľov, aby si podali ruky.

Majú neuveriteľný osobný magnetizmus. Žiadne iné znamenie zverokruhu si nenájde viac priateľov alebo nenarobí viac nepriateľov ako tí, ktorí sa narodili v tomto období, ale ich silná osobnosť ich prevedie ako odolný štít i nepriazňou osudu.

Kvalita sexu zohráva v ich životoch zásadnú úlohu. Ženy Škorpiónky priťahujú mužov a muži Škorpióni priťahujú ženy, ale v prípadoch, keď prevláda vôľa a ambície, môžu títo ľudia ovládať svoje silné sexuálne povahy. Pre iných je toto znamenie veľkým tajomstvom, takže každý, kto sa rozhodol žiť po jeho boku, sa musí pripraviť na výrazné zmeny v nich samých, v ich tajomnom partnerovi i vo vzťahu samotnom. Títo ľudia zvyčajne vyhľadávajú trvalé a dlhodobé manželské či partnerské zväzky. Pre priemerného Škorpióna je láska intenzívne vášnivá a trvalá emócia, ktorá môže smerovať iba k jednej osobe. Aby ste si získali jeho dôveru, otestuje si vás najskôr v extrémnej situácii.

Ľudia v tomto znamení by mali byť predovšetkým povzbudzovaní k tomu, aby mali vlastné ambície, pretože práve tie ich zachránia pred zničením samých seba. Často sa totiž obetujú pre druhých a potláčajú samých seba i svoje potreby. Preto tak urobia viac práce ako ktorékoľvek iné znamenie zverokruhu.

Škorpióni potrebujú vo vzťahu dominovať. No veľakrát si to ani neuvedomíte, že robíte presne podľa nich. Pripravte sa na to, že svoje pocity toto znamenie málokedy prejaví. Aj keď sa títo ľudia nemusia úmyselne vydávať za tajomných, i tak pôsobia záhadne. Neznášajú, keď im niekto rozkazuje alebo nimi manipuluje. Na takéto zaobchádzanie Škorpióni môžu reagovať jedovatým sarkazmom a pomstychtivosťou. Držia sa pravidla „oko za oko, zub za zub“.

V súkromnom živote majú najmä muži narodení v znamení Škorpión sklon byť dogmatickí. Očakávajú, že budú vládnuť, ale ich vplyv na ženy je taký veľký, že sa im takmer vždy odpustí.

Takmer vždy sa začnú zaujímať o okultné záležitosti. Škorpióni si ľahko rozvinú neobvyklé jasnovidné sily a často si získajú slávu i uznanie ako spisovatelia, maliari alebo básnici. Osoby narodené v tomto znamení majú zväčša dva zdroje príjmu. Na ceste za úspechom zažívajú veľké problémy, ťažkosti i pády. No skôr alebo neskôr si ich úspech a sláva takmer vždy nájdu.

Najčastejšie zdravotné problémy Škorpiónov

Zdravotné komplikácie ľudí narodených v tomto znamení sa zväčša týkajú pohlavných orgánov, majú sklony k tvorbe cýst alebo k zápalom močového mechúra a obličiek. Takisto by si mali dávať pozor a starať sa o svoje srdce. Škorpiónov vedia potrápiť aj bolesti hlavy a nervové vypätie.

Škorpión – silné a slabé stránky

Ľudia narodení v tomto znamení vedia klamať a milujú riziko. Škorpión je na seba veľmi náročný a sebakritický. Najmä keď nenájde uplatnenie  v profesijnom živote. Málokedy sa dokáže uvoľniť a preto často trpí nespavosťou.  Škorpióni mávajú zložité povahy, sú žiarliví a mnohokrát sa uzatvoria do seba. To vplýva negatívne nielen na ich vzťahy, ale aj ich duševné zdravie. Trpia  neustálym vnútorným stresom a depresiami.

Škorpión si dlho pamätá urážky, ťažko sa zmieri a málokedy odpúšťa. Vinníkovi vždy vráti to, čo si podľa neho zaslúži. Je pomstychtivý a krutý, ak sú zranené jeho najhlbšie city. Ľudia narodení v tomto znamení žijú intenzívny emocionálny život, ktorým sa nechvália. Škorpión všetko najradšej utajuje, o detailoch mlčí a všeobecne o sebe nerád hovorí. Preto mu ostatní nerozumejú. Keďže neukazuje svoje skutočné pocity, často sa stáva chladným a arogantným.

Vhodné povolania pre znamenie Škorpión

Škorpióni sú rodenými filozofmi, hĺbavými študentmi prírody. Vedia preniknúť do tajov vnútorného sveta ostatných, preto sú z nich skvelí psychológovia a psychiatri. Často pozorujú a analyzujú povahy iných osôb lepšie ako ktorékoľvek iné znamenie zverokruhu. Bývajú tiež z nich výborní manažéri, pretože si vedia na svoju stranu získať ostatných ľudí a často nimi manipulujú, ako potrebujú. Škorpiónom vyhovujú tiež povolania, kde môžu uplatniť svoju charizmu. Mnohokrát ovládajú mágiu, sú dobrí poradcovia, pracovníci v reklame, spisovatelia, umelci a skvelí hudobníci.

Muž Škorpión

Muž narodený v znamení Škorpión je charizmatický, odvážny a panovačný. Neznáša, ak ho porovnávate alebo ponižujete. Tohto muža môžete milovať i nenávidieť súčasne. Vymyká sa každej kategórii dobrých  či zlých ľudí. Vie byť krutý, typický neodolateľne zlý chlapec, ktorý vo svojom vnútri skrýva city k vám.

Aj keď si to  asi nemyslíte, muž Škorpión je citlivý, neuveriteľne vnímavý, emotívny, obdarený skutočným súcitom a intuíciou. Napriek svojmu vrúcnemu srdcu sa často riadi chladnou mysľou, vďaka ktorej sa cudzím ľuďom javí ako skutočný záporák. Všetky pocity skrýva za maskou chladného pokoja. Škorpión predsa nemôže dopustiť, aby ste odhalili jeho slabú stránku. Táto maska mu slúži ako ochrana najmä pred falošnými ľuďmi. Veľmi dlho trvá, kým niekomu začne veriť. Muži v tomto znamení sú stále v strehu, pripravení kruto zatočiť s narušiteľmi ich duševného pokoja.

Príroda obdarila muža Škorpióna tvorivým potenciálom, ktorý mu budú viacerí závidieť. No napriek tomu sa nechá ovládať svojimi vnútornými démonmi a balansuje nad priepasťou.  Ak muž narodený v tomto znamení zlyhá, mení sa na roztrpčeného tyrana, manipulátora, egoistu. Ale ak sa Škorpión dokáže motivovať a zvíťaziť nad svojou temnou stránkou povahy, potom rýchlo dosahuje všetko, čo chce. V tom prípade Škorpión, ktorý dosiahol úspech, bude skutočným dobrodincom, ktorý je pripravený zachrániť nielen zvieratá bez domova, ale celý svet.

Známi muži narodení v znamení Škorpión

Pablo Picasso,  Bill Gates, Peter Jackson, Evgeny Plushenko, Matthew McConaughey, Alain Delon, Leonardo Gosling, Marián Labuda, Stano Dančiak, Ľudovít Štúr, Ján Koleník, Alan Mikušek, Emil Horváth, Jožo Ráž, Jan Tříska, Leonardo DiCaprio, Diego Maradona, Adam Ďurica, Pavel Zedníček, Claude Monet, princ Charles, Oliver Andrásy, Owen Wilson

Žena Škorpión

Žena Škorpión je femme fatale, od ktorej je absolútne nemožné odtrhnúť oči. Škorpiónka je neuveriteľne zvodná, krásna a hypnotizujúca, takže sa do nej zamilujú muži každého kalibru. A ona sa s nimi zase bude zahrávať presne podľa svojich pravidiel. Robí to až do okamihu, keď je pre ňu muž užitočný. Žena narodená v znamení Škorpióna miluje byť v centre pozornosti mužov i žien. A vie, ako prilákať pohľady. Má nenapodobiteľný vkus, ovláda techniky zvádzania a ani o tom nemusí vedieť. Robí to prirodzene.

Škorpiónka je cieľavedomá a vytrvalá . Vždy dosiahne to, čo chce, v láske a tiež aj v práci. Slovo „nie“ pre ňu jednoducho neexistuje a už vôbec nie, ak ho vysloví pre ňu príťažlivý muž. Žena v tomto znamení sa neuspokojí s kúskom koláča, zoberie si ho celý, a to bez opýtania. Veď prečo, keď si zaslúži to najlepšie. Toto by sa mali od nej učiť i ostatné znamenia zverokruhu.

Ale s femme fatale nie je všetko také rozprávkové. Z času na čas upadne do depresie, paranoje a sebaľútosti. Neveríte? Je to pravda, len to nikto nevidí, pretože nepatrí medzi tých, ktorí sa budú sťažovať a prejavovať ľuďom svoje slabosti. Mimochodom, dosť často to Škorpiónku rozdrví, ale pre svoju namyslenosť odmieta ísť k psychoterapeutovi a radšej sa dusí v hneve a psychologických problémoch sama ďalej.

Známe ženy narodené v znamení Škorpión

Katy Perry, Hillary Clinton, Julia Roberts, Ivanka Trump, Demi Moore, Marie Rottrová, Anne Hathaway, Scarlett Johansson, Emma Stone, Meg Ryan, Šárka Vaňková, Denisa Sládková, Marta Kubišová, Toni Collette, Olga Kurylenko, Lily Aldridge, Kim Wilde

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom