Mama narodená v znamení Blíženec je nevyspytateľná, ale zároveň veľmi zvedavá bytosť. Typická ľahkomyseľnosť a nestálosť sa prejavuje vo všetkom. Vášmu znameniu vládne Merkúr, planéta komunikácie a inteligencie, takže váš mozog sa nevypne ani na minútu. Možno ste tá najvýstrednejšia mama vo svojom okolí. Alebo najtvrdohlavejšia. A táto jedinečná zmes je váš materský štýl, ktorý však často metie ostatných.

Byť matkou s miliónom tvárí nie je vôbec jednoduché, no rozhodne nie nudné. Vždy necháte svojich blízkych premýšľať, aký bude váš ďalší krok. Vaše štandardy a predstavy o správnej výchove dieťaťa sa môžu zmeniť bez varovania – a môžu byť dramaticky odlišné. Mama narodená v znamení Blížencov môže stráviť celý deň hľadaním receptu na výrobu prírodného hypoalergénneho mydla na kúpanie svojho dieťaťa a potom sa na všetko vykašľať a ísť s ním na rockový koncert do zafajčeného večerného klubu. Priznajme si, často si protirečíte, no žiaľ neviete byť iná. Ak by sa mama Blíženec stále držala tých istých zásad, jednoducho by nebola vzdušnými a premenlivými Blížencami.

Blíženci vedia byť nie matkami, ale priateľkami svojich detí, najmä dcér. Doma potom chýba autorita. A tiež dospelý človek – preto túto úlohu musia prevziať deti. Dobrá komunikácia a inteligencia majú na svedomí, že ich potomok sa im otvorí. Pre svoje deti vymýšľajú aktivity a nemajú problém hravým spôsobom spolu s nimi objavovať svet.

Hranice a zásady mame Blíženec nič nehovoria. Mnohokrát si ju z tohto dôvodu najmä dospievajúci tínedžer prestáva vážiť a jej rady prestane vyhľadávať. To je odvrátenou stránkou premenlivej výchovy. Dieťa jednoducho necíti podporu a pomoc v skutočne ťažkých situáciách od svojej mamy radšej nečaká. Mamu narodenú v tomto znamení to však netrápi. Aj keď svoje dieťa miluje, nedokáže si vytvoriť  silné puto medzi svojim dieťaťom. A rovnako ani ono k nej.

Pod strechou jej domu nie je nikdy nuda, hoci niektorí členovia rodiny nie vždy chápu, čo sa deje. Chaotická výchova sa môže podpísať na dôvere detí, ktoré sú frustrované a zmätené.  No na druhej strane ich to podporuje k nezávislosti a samostatnosti. S Blížencami nikdy neviete, čo môžete očakávať. Napriek ľahkomyseľnosti je mama Blíženec dosť úzkostlivá a snaží sa vychovať svoje dieťa v uvedomelú osobnosť. Zrejme preto sa o nej hovorí, že je najexcentrickejšia mama medzi všetkými znameniami zverokruhu. Aktívna a otvorená zmenám. Svojim deťom ukáže svet a hravým spôsobom ich zasvätí do záhad. Ako dospejú, potom sa pomaly vytratí z ich života, alebo sa stane ich dobrou kamarátkou.

Silné stránky osobnosti: hravosť, elán, životná energia, otvorenosť, originalita, všestrannosť, kreativita, zvedavosť

Slabé stránky osobnosti: žiadne hranice, nestálosť, nedôslednosť, rozpory osobnosti, netrpezlivosť a ľahkovážnosť

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom