Ľudia, ktorí sa narodili v znamení zverokruhu Blíženci, sú všeobecne známi svojou premenlivou povahou, nestálosťou a zvedavosťou. Pre svoju dvojitú povahu sú veľmi náladoví a menia z okamihu na okamih svoje citové rozpoloženie. Neznášajú, ak ich niekto chce spútať a obmedzovať. To platí najmä v partnerskom vzťahu. Blíženci sú veľmi zábavní, romantickí a ak sa nudia alebo sú nešťastní, bývajú aj prelietaví. Radšej vymenia partnera, ako by problém riešili.

Ľudia v tomto znamení zverokruhu sú veľmi dôvtipní a bystrí.  Kvôli ich dvojitej povahe je ich dosť ťažké pochopiť. Temperament Blížencov dokáže v momente vzplanúť alebo spadnúť na bod mrazu. Vďaka ich bystrému dôvtipu a vynikajúcej pozorovacej schopnosti sú z nich dobrí rozprávači, hoci majú tendenciu preháňať, čo mnohokrát  spôsobuje problémy v ich vzťahoch.

Blíženci sú zvyčajne vynikajúci v diplomacii a svoje okolie oslnia svojim šarmom. Toto znamenie zväčša nevie, čo chce. Ak aj títo ľudia objavia svoj cieľ, dokážu byť ambiciózni, no po získaní vytýčeného cieľa ich to prestane baviť a sú pripravení ísť do niečo celkom nového. Keďže neznášajú nudu a jednotvárnosť, nebudú šťastní vo vzťahu, v ktorom partner nechce žiadne zmeny.  Blíženci nepochybne strávia hodiny rozhovormi s kýmkoľvek o každom predmete pod slnkom, len aby neustále uspokojili  svoju stále aktívnu a zvedavú myseľ.

Máte doma partnera Blíženca? Akceptujte ho takého, aký je aj s jeho náladami a túžbou po slobode a stane sa tým najpríjemnejším človekom. Títo ľudia majú schopnosť rýchlo vidieť slabé miesta v tých, s ktorými sa stretávajú, a môžu pomocou vtipu, sarkazmu alebo mimiky na ne upozorniť.

Blíženec si získa veľa priateľov. Je dobrosrdečný a veľkorysý k osobe, ktorú si obľúbi. Lenže, ako sa hovorí „zíde zmysle, zíde z očí“ a oni rýchlo zabudnú, čo ste pre nich urobili alebo čo pre nich znamenáte. Vo všetkých záležitostiach srdca sú to ľudské hádanky. Ľudia narodení v tomto znamení zverokruhu môžu vášnivo milovať, a pritom nenávidieť v rovnakom okamihu. Len vďaka ich diplomacii a vynikajúcemu taktu nemajú zo života veľký zmätok.

Najčastejšie zdravotné problémy Blížencov

Tomuto znameniu hrozia choroby priedušiek, kašeľ a problémy s pľúcami. Keďže bývajú často nervózni a nepokojní, mávajú mnohokrát poruchy spánku.

Blíženci – silné a slabé stránky

Ľudia narodení v tomto znamení dokážu byť veľmi krutí k svojim blízkym. Často zasahujú do záležitostí iných ľudí. Nevedia uchovať tajomstvá a mnohokrát sú práve oni šíriteľmi klebiet. Blíženci vedia žartovať, majú ľahký zmysel pre humor a postreh, ale niekedy majú sklony k netaktnosti a výsmechu druhých. Príslušníci tohto znamenia zverokruhu potrebujú časté zmeny v spoločenskom postavaní či v zamestnaní. Rýchlo uspokoja svoju zvedavosť, preorientujú svoju pozornosť na novú časť informácií, ktoré veľkoryso zdieľajú s ostatnými. Nedá sa na nich niekedy spoľahnúť a sú nezodpovední.

Blíženci vedia byť márnotratní. Mnohokrát sa môžu ocitnúť vo finančných problémoch. Keďže majú viacero tvárí, niektorí ľudia Blížencom vytýkajú falošnosť. Dlhotrvajúci vzťah môžu mať s človekom, ktorý je rovnaký ako oni, čiže neustále sa meniaci. Blíženci môžu trénovať koncentráciu, rozvíjať sebadisciplínu a prekonávať neustále pochybnosti o sebe, vďaka ktorým sa stávajú neurotickými. Keď prekonajú svoje nedostatky – dosahujú vysoké ciele.

Vhodné povolania pre znamenie Blíženci

Vďaka svojej zvedavosti sú ľudia narodení v znamení Blíženci výbornými novinármi, archeológmi, špiónmi, spisovateľmi. Nájdete medzi nimi dobrých diplomatov, komentátorov a politikov. Takmer všetci z nich sú skvelí hovorcovia a zvyčajne sú v spoločnosti veľmi obľúbení, pretože bývajú zábavní.

Čo sa týka peňazí, často uspejú, ale vhodnejšia kariéra pre nich  je spravidla taká, ktorá si vyžaduje diplomaciu, taktnosť a jemnosť. Často sú úspešnými hráčmi a propagátormi spoločností v schémach „rýchlo zbohatnite“. Avšak vďaka svojej prispôsobivosti, inteligencii a všestrannosti sa skvele uplatnia v akomkoľvek povolaní.

Muž Blíženec

Muž Blíženec je rozhodne človek, s ktorým sa nudiť nebudete. Každý deň v ňom objavíte novú črtu jeho povahy alebo možno úplne novú osobnosť. Jeho myseľ je vždy pripravená prijať niečo nové a vyskúšať si v živote inú rolu, takže pre príbuzných a priateľov Blíženca je jednoduchšie nazvať ho bláznom, ako sa pokúsiť pochopiť jeho flexibilnú povahu.

Muž narodený v znamení Blíženec veľakrát mení svoje chute, nálady, hodnoty a pohľad na svet. Tento fakt nijako neohrozuje jeho obľúbenosť u opačného pohlavia. Práve naopak. Ženy ho milujú a často prehliadajú mnohé jeho chyby. A on zase miluje ženy a čím viac ich bude, tým lepšie. Prečo sa uspokojiť s kúskom koláča, keď ho môžete zjesť celý? A ak padnete do jeho siete, pokúste sa utiecť. S veľkou pravdepodobnosťou sa preň stanete dievčaťom na jednu noc, niekoľkou v poradí.

Muž Blíženec je pekný, sexi, zaujímavý, inteligentný, s dobrými spôsobmi a talentovaný – zoznam jeho pozitívnych vlastností sa pravdepodobne rozprestiera na viac ako jednom kilometri, takže budeme struční: Muž narodený v znamení zverokruhu Blíženec je súhrn všetkého, čo sa žene navonok môže páčiť, ale do dlhotrvajúceho vzťahu sa s ním nepúšťajte. Ak sa nechá uloviť a nejaký ten deň s vami vydrží, musí sa veľmi premáhať, aby vám zostal verný. Teda, ak ste rovnaká ako on a viete mu poskytnúť každý deň iného človeka, tak budete preň jedinou.

Veľkí umelci, milenci, dobrodruhovia a dokonalí darebáci – podľa horoskopu boli všetci Blíženci. A to všetko vďaka tejto črte osobnosti – aj negatívne osobnostné vlastnosti prezentujú ako svoje prednosti. Neverte preto mužovi narodenému pod týmto znamením, pretože dvojtvárnosť a pokrytectvo nepovažuje za hrozné hriechy, dokonca ani ich nikdy neľutuje.

Známi muži narodení v znamení Blíženec

Donald Trump, Clint Eastwood, Colin Farrell, Morgan Freeman, Alexander Sergeevich Pushkin, Johnny Depp, Paul McCartney, princ William, Jamie Oliver, Bob Dylan, Dušan Rapoš, Ján Kroner

Žena Blíženec

Žena narodená v znamení Blíženec je veľmi príťažlivá, premenlivá, náladová a nestála. Niekedy sa zdá, že celé spektrum všetkých emócií  sa v nej vystrieda počas jednej hodiny. To však neprekáža tomu, že opačné pohlavie je pripravené ležať jej pri nohách a dať jej všetko – svoje srdce, ruku, dušu, no jednoducho všetko, čo si zažiada. Ženy Blíženec mávajú nepokojnú vrtkavú povahu a len ťažko ich pochopíte. Vybrali ste si ju za svoju partnerku? Tak sa pripravte na to, že v jeden deň budete v jej spoločnosti na streche mrakodrapu za zvukov reggae jesť spolu morské raky a v noci ju hľadáte v zákulisí erotického divadla v Benátkach. Možno ju tam nenájdete, ale pravdepodobne tam vbehla. Ak teda nemáte radi zmeny, so ženou narodenou v tomto znamení si ani nezačínajte.

Pre nežné pohlavie Blížencov platí, že majstrovsky ovládajú svoj jazyk a v komunikácii ich nikto prekoná. Neveríte? Ona vás presvedčí. Napríklad aj o tom, aby ste si kúpili vzduch nabitý liečivou energiou a to aj napriek tomu, že neveríte v energie a už vôbec nie v liečenie takýmto spôsobom. A príbehy,  ktoré bude rozprávať, budete milovať. Preto vám neodporúčame hádať sa s Blížencami, pretože vaše nervy to nevydržia. Vyhráte iba vtedy, keď ju súboj s vami bude nudiť.

Žena narodená v znamení Blíženec je veľmi spoločenská, energická, cieľavedomá, úspešná a mrzutá, nespoločenská, depresívna zároveň. Asi málokto dokáže toto nežné pohlavie pochopiť a rozlúštiť. Každý, kto chce porozumieť Blížencom, by mal prejsť tisíckami najneuveriteľnejších scenárov a možného vývoja v komunikácii s ňou. Iba potom môžete „rozobrať“ jej mozog a poskladať hádanku jej myšlienok.

Známe ženy narodené v znamení Blíženec

Naomi Campbell, Kylie Minogue, Heidi Klum, Marilyn Monroe, Magda Paveleková, Angelina Jolie, Zuzana Čaputová, Petra Vlhová, Isabella Rossellini, Nicole Kidman

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom