Dieťa narodené v znamení Škorpióna skrýva v sebe veľkú energiu a silu, ktorá potrebuje správny smer. Toto stvorenie má toľko energie, že existuje dokonca aj výrok: rok pred narodením Škorpióna musí niekto opustiť rodinu, aby mu vytvoril priestor. No napriek tomu sa malí Škorpióni správajú v mladšom veku celkom pokojne. Pôsobia záhadne a už od útleho veku ich zjav je očarujúco neprehliadnuteľný až hypnotický. Ich skryté tajomstvá nedokážu pochopiť ani ich najbližší.

Sú to malí odborníci na ľudské srdcia, a to už od prvých dní ich života.  Vďaka tomu vás ovládnu a budú s vami manipulovať. Usilujú sa kontrolovať všetko a všetkých a pri absencii lásky a pozornosti k nim sa často rozvíja zmysel pre spomínanú manipuláciu. Pri týchto deťoch musíte byť úprimní, inak stratíte ich rešpekt. Škorpión odhalí každú zradu a veľmi ťažko odpúšťa. Mali by ste s ním tiež jednať ako s rovnocenným, pretože toto dieťa len tak niečo nezlomí. Násilie a bitka v ňom vzbudia iba zbytočný odpor a hrozí, že stratíte jeho dôveru. Zlé zaobchádzanie posilní Škorpiónovu silnú povahu a negatívne stránky osobnosti.

Malého Škorpióna niekedy zachváti prudký prejav hnevu, ktorý by ho rodičia mali naučiť kontrolovať. Inak mu môže táto emócia v budúcnosti napáchať veľké škody. Čo sa týka luxusu, je veľmi skromný a nepotrebuje drahé hračky.

Navonok sú Škorpióni tiché a neškodné detičky, v ich vnútri však zúria nepotlačiteľné vášne. Z tohto dieťaťa môže vyrásť statočný hrdina, ale aj zákerný darebák. Podľa štatistík je medzi zločincami veľa zástupcov tohto znamenia. Rodičia by mali smerovať energiu svojho dieťaťa správnym smerom, aby tým zabránili rozvoju jeho negatívnych stránok . Škorpióni uctievajú a uznávajú iba silu.

Zástupcovia tohto znamenia sú napriek svojim negatívnym vlastnostiam veľmi čestní, takže s nimi jednajte čo najotvorenejšie. Odhalia každú neúprimnú lichôtku, a preto na ňu nereagujú.  S malým Škorpiónom musíte hovoriť ako s rovnocenným, rešpektovať jeho dôstojnosť a dať mu pocítiť, že je rovnako plnohodnotným členom rodiny ako dospelí.

Od detstva sa Škorpióni rýchlo naučia prispôsobiť sa situácii a skrývajú v sebe skutočné pocity, ktoré v nich zúria. Nadviazať s nimi priateľstvo nie je ľahké, ale Škorpión nikdy nevymení skutočné priateľstvo za povrchnú známosť,  aj keď by mu mala priniesť väčší prospech. Nevadí mu, že sa kvôli svojmu priateľovi môže ocitnúť na pokraji spoločnosti. Vždy sa postaví na stranu slabších a podporí ich. Malí Škorpióni sú dosť podozrievaví a boja sa zrady.  Pri riešení problémov môžu Škorpióni urobiť veľa unáhlených rozhodnutí, ktorých dôsledky sa dajú ťažko napraviť.

Škorpión dieťa: Dievča

Dievčatá narodené v znamení Škorpióna pôsobia navonok zdržanlivo a pokojne, ale v skutočnosti sa v nich skrýva dosť silný charakter. Vedia, ako sa ľuďom dostať pod kožu, napríklad vylákať od mamy sladkosti, alebo prinútiť otca, aby jej kúpil hračku. Malá Škorpiónka navonok neprejavuje  silné emócie, ale v skutočnosti svojich rodičov veľmi miluje.  A aj ona potrebuje byť milovaná. Ak si dievča Škorpión myslí, že jej rodičia nevenujú náležitú pozornosť, bude tým veľmi trpieť, ale navonok to nebude nijako vyjadrovať.

Odmalička majú tieto dievčatá povahové vlastnosti charakteristické skôr pre mužov, pretože Škorpión je mužské znamenie zverokruhu. Zároveň sa so záujmom hrajú aj s bábikami a dievčenské hry im nie sú cudzie. Malá Škorpiónka veľmi rada očaruje svoje okolie a s pribúdajúcimi rokmi čoraz viac manipuluje s priateľmi, ktorým to však nevadí.  Máva široký okruh priateľov, ktorí by sa za ňu i obetovali. To isté však je ochotná urobiť aj ona pre nich.

Dievča Škorpión napriek extrovertnému správaniu potrebuje miesto pre samotu, aby mohla byť sama so sebou. Preto je pre ňu dôležité, aby mala samostatnú izbu.

Škorpión dieťa: Chlapec

Chlapci narodení v znamení Škorpión sú dosť zraniteľní a citliví. Toto však o nich vie len málokto. Nechcú totiž vyzerať ako slabosi. Pre rodičov chlapca Škorpióna je dosť ťažké, aby odhalili jeho skutočnú náladu. Už od útleho veku cíti zodpovednosť za rodinu a mladšie deti. Malý Škorpión má zvýšený zmysel pre spravodlivosť a cíti potrebu chrániť slabých. Ale táto mocná energia sa môže pokaziť, čo môže vyústiť do agresie a krutosti. Preto rodičia malého Škorpióna majú doslova v rukách, či v ňom preváži to dobré, alebo zlé. Musia ho nasmerovať správnym smerom.

Napríklad chlapcom Škorpióna treba  čítať dobré rozprávky o udatných hrdinoch, aby nasmerovali ich  potenciál na súcit a statočnosť. Zaobstarajte im tiež domáceho miláčika, o ktorého sa musia starať. Zabudnite však na hračky v podobe príšer, robotov a vojakov so zbraňami a ďalších im podobných. Agresivity zdedenej od prírody už majú dosť. Škorpión, podľa výchovy, môže vyrastať buď ako hrdina zachraňujúci slabých, alebo ako bezcitný egoista.

Ako vychovávať dieťa Škorpión

Deti narodené v znamení zverokruhu Škorpión potrebujú pokojné a pohodlné domáce prostredie, bez škandálov a konfliktov, čiže milujúcu a priateľskú rodinu. Pri výchove malého Škorpióna by mali byť rodičia mierne prísni, ale pozor, bez násilia. Toto dieťa si treba vážiť ako človeka, uznávať ho ako rovnocenného člena rodiny na rovnakom základe s dospelými, pevne však potláčať jeho agresívne huncútstva a zlé skutky. Musíte ho naučiť láskavosti, milosrdenstvu, súcitu, odpúšťaniu ľudských nedostatkov a tiež vysvetliť, že nemôže svoj egoizmus postaviť nad záujmy ostatných.

Malého Škorpióna treba neustále zamestnávať niečím užitočným, aby jeho prirodzená agresia nevyústila do krutých hier. Prihláste dieťa do rôznych krúžkov. No nenúťte ho nasilu do ničoho. Iba v tom, čo má rád, dosahuje Škorpión vynikajúce výsledky. Ak dôjde k porušeniu jeho práv a slobôd, môže to v ňom vyburcovať rebéliu.

Ak chcete mať z vášho malého Škorpióna dobrého človeka, je potrebné, aby ste ho neustále podporovali v jeho záľubách, chválili ho, ak si to zaslúži a neskúšali na neho vyvíjať nátlak. Inšpirujte ho. Hovorte mu, že je talentovaný a jedinečný a určite dosiahne veľké úspechy, ak sa bude rozvíjať zvolenou cestou. Malý Škorpión by mal cítiť, že ho ľudia potrebujú, že jeho aktivity sú prospešné. Jedným slovom, vychovajte z neho skutočného hrdinu, lebo potenciál na to má. A potom môžete byť na neho i na seba zaslúžene hrdí.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom