Deti Blíženci sú veľmi aktívne, zvedavé, neposedné i náladové. Ťažko sa v nich niekedy vyznáte. Málokedy viete, čo skutočne chce. Veď to nepozná ani dieťa samotné. A keď to aj vie, platí to len chvíľu. Malý Blíženec prináša svojim rodičom nielen veľa radosti, ale aj mnoho starostí. Je potrebné ho neustále sledovať, aby niekam neliezol alebo nepokazil nejaký predmet, pretože Blíženec  aktívne a so záujmom študuje svet okolo seba a všetko musí preskúmať.  Dokáže rozobrať napríklad hodinky za pár minút, aby zistil, čo sa skrýva vo vnútri, ale naspäť ich už neposkladá, lebo ho to nebude baviť. Táto nevyčerpateľná zvedavosť pretrváva po celý život.

Malí Blíženci vyskúšajú tisíce koníčkov a záujmov, no nevydržia dlho ani pri jednom.  Nemajú totiž na to trpezlivosť a rýchlo sa začnú nudiť.  Sú to zväčša extroverti, ktorí sú radi v spoločnosti. Ich optimistická povaha si získa veľa ľudí, ale ich nestálosť a povrchnosť spôsobuje, že v živote vystriedajú mnoho priateľov. Malí Blíženci sa najviac boja nudy a nedokážu sa pripútať k ničomu – ani k ľuďom, ani k miestu, ani k predmetom.

Deti Blíženci urobia svoje prvé kroky skôr ako iné deti. Sú veľmi aktívni a neboja sa cudzích ľudí. Okrem toho prejavujú silnú túžbu komunikovať s neznámymi ľuďmi. Sú usmievaví, otvorení, zhovorčiví, neboja sa spýtať ako prví. Dokážu sa stať i vodcami v skupine, ale iba na chvíľu, lebo ich to čochvíľa omrzí.

Nútiť Blížencov, aby niečo urobili, je takmer nemožné. Sú neposlušní a vždy budú robiť, čo sa im páči. Ak niečo chcete, aby spravili, zakážte im to. Dospievajúci Blíženec si formuje svoj postoj k životu a k ľuďom okolo nich. V tomto veku potrebuje veľkú podporu rodičov. Toto znamenie väčšinou dospieva dosť rýchlo, ale zriedka sa dokáže dostatočne pripraviť na život plný zodpovednosti a stereotypu.

Blíženec dieťa: Dievča

Dievča narodené v znamení Blíženec sa vyznačuje zraniteľnosťou. Je to veľmi kreatívne dieťa, ktoré inklinuje k tvorivej zábave. Priťahuje ho všetko krásne – ako napríklad kvety, hračky, neobvyklé predmety. Živá, bystrá a veľmi vynaliezavá myseľ týchto dievčat si potrebuje vyskúšať a zažiť veľa vecí. Napriek tomu sú malé dievčatá narodené v tomto znamení veľmi naivné, čo im môže v dospievaní  narobiť problémy. Vďaka svojej spoločenskej a optimistickej povahe si získajú nespočetné množstvo priateľov a môžu niekedy pôsobiť výstredne a márnivo.

Ak je vaša dcéra narodená v znamení horoskopu Blíženec, musíte niekedy preukázať veľkú dávku trpezlivosti a diplomacie. Je tiež dôležité, aby ste rešpektovali nedotknuteľnosť jej osobného priestoru. Vždy jej dajte možnosť výberu. Prísnou kázňou u nej nič nedosiahnete.

Blíženec dieťa: Chlapec

Chlapec, ktorý sa narodil v znamení Blíženec, je síce aktívny a nepokojný, ale nemá potrebu súperiť a súťažiť s ostatnými rovesníkmi. Zbytočne nezačína bitku a roztržky. Zaujímajú ho viac knižky s krásnymi obrázkami ako aktivity, kde sa musí s inými pretekať. Malý Blíženec môže pôsobiť rozmaznane a neposlušnosťou si veľmi často vynucuje pozornosť okolia a najmä svojich rodičov. Dokáže tiež manipulovať s ostatnými a ak mu budete ustupovať, môže sa stať z neho malý egoista a manipulátor.

Ak si myslíte, že kritika a kázeň ho presvedčia, aby niečo zmenil alebo urobil, ste na omyle. Je mu jednoducho jedno, čo si o ňom myslia rovesníci i dospelí, a určite si z toho nebude robiť starosti.

Aj keď títo chlapci milujú slobodu a chcú byť nezávislí, záleží im na pozornosti rodičov. Tí by nemali nechať malého Blíženca voľne plávať. Treba v ňom vzbudzovať zodpovednosť a zmysel pre povinnosť. V opačnom prípade z neho môže vyrásť ľahostajný manipulátor, ktorému na nikom a ničom nezáleží.

Ako vychovávať dieťa Blíženec

Deťom narodeným pod znamením Blíženci musíte venovať neustále pozornosť, inak sa od vás odcudzia. Budú mať ťažkosti s učením, pretože je pre ne dosť náročné, aby sa sústredili na jeden objekt na dlhšiu dobu, takže sa od útleho veku musia učiť vytrvalosti a koncentrácii.

I počas dospievania, keď sa budú tešiť  z nezávislosti, musíte sa naučiť mať ich nenápadne pod dohľadom. Najideálnejšie je, ak si Blíženec dokáže vytvoriť silnejšie puto aspoň s jedným z rodičov. Byť jeho priateľom. Mali by ste vedieť o jeho snoch i omyloch a možno si vypočuje váš názor. Čo v prípade, ak si s ním nedokážete vytvoriť dôvernejší vzťah od útleho veku? Potom budete poslední, ktorí sa dozvedia pravdu o jeho živote. Blíženec je natoľko prefíkaný, že si vždy nájde spôsob, ako skryť pravdu. Nie je totiž schopný naviazať sa na ľudí a prežívať hlboké city. Snaží sa rýchlo získať slobodu a opustiť rodičovský dom.

Ak sa duchovné spojenie s matkou a otcom nikdy nenadviaže, jednoducho zmizne v temnote, len občas si spomenie na svojich rodičov. Najmä vtedy, keď niečo potrebuje. Rodičov malého Blíženca čaká neľahká úloha, a to posilniť v ňom pevnú vôľu a  pomôcť ho zbaviť sa povrchnosti. Mal by pochopiť, že ak chce byť v živote úspešný, iba  talent nestačí. Musí byť vytrvalý a vedieť veci dotiahnuť do konca. Takéto dieťa má dosť formovateľný intelekt, a preto ak ho dokážete motivovať a viesť správnym smerom, môže byť v živote veľmi úspešný.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom