Horoskop bylín: Ktorá liečivá rastlina je tá vaša?

Horoskop bylín: Ktorá liečivá rastlina je tá vaša?
Horoskop bylín: Ktorá liečivá rastlina je tá vaša? Thinkstock

Viete, že rastliny odrážajú liečivú silu prírody a každé znamenie zverokruhu má svoju bylinku? Ak zistíte, ktorá patrí práve k vám, môže byť jej liečivá moc ešte silnejšia a pomôcť vám v boji s neduhmi, ktoré vás trápia.

Bývali časy, keď ľudia boli viac spätí s prírodou, a preto viac rozumeli jej silám. Rastliny, zvieratá a ľudia tvorili jednotný celok a vytvárali spojenia a spojenectvá. Cenila sa múdrosť starých žien, ktoré poznali prírodné lieky na každé trápenie. Rastliny totiž v sebe ukrývajú mocnú silu prírody, kolobeh ročných období i kozmické zákony. Ktorá bylinka patrí práve k vášmu znameniu?

Baran ( púpava )

Vaše znamenie patrí púpave. Často sa dostávate do situácií, z ktorých vás zachráni len vaša príslovečná nezdolnosť. Energicky sa, ako nezdolná púpava, vymaníte z kríz oveľa ľahšie, ako ostatní. Ste žena činu. Plánovanie nemáte v obľube.

Býk ( nechtík )

Ste pod znamením liečivej bylinky nechtík. Vaša osobnosť je neodolateľná. Ako táto bylinka i vy máte korene hlboko v zemi. Budujete si silné základy. Disponujete pevným charakterom a zastávate optimistický postoj. Tak ako vaša rastlina, ste užitočná a pekná. Máte cit pre krásu vo všetkých jej podobách.

Blíženci ( podbeľ )

Toto znamenie je pod vplyvom bylinky podbeľ. Ste netradične založená, no podliehate rôznym zmenám a výkyvom nálady. Ako podbeľ. Najprv zakvitne a až potom púšťa lístočky. Ustáľte sa. Máte sklon vidieť len to, čo sami chcete. Váš duch uteká pred komplikáciami. Dakedy pôsobíte naivne.

Rak ( harmanček )

Vášmu znameniu prináleží rumanček, harmanček, kamilky alebo bylina matiek. Ste vnímavá, dôveryhodná a preberáte na svoje plecia aj starosti iných. ”Voniate domovom“, ale mávate záchvaty sebaľútosti. Prežijete mnohé sklamania, ale nevťahujte sa do seba. Pričasté striedanie nálad, často bez viditeľnej príčiny.

Lev ( ľubovník )

Ste pod znamením liečivej bylinky ľubovník. Využíval sa i v mágii lásky. Ste činorodá a viete aj tvrdo pracovať, ak sama chcete a druhí vás vedia za to osláviť. Proti cudzej falošnosti viete rázne vybuchnúť. Potrebujete a priťahujete lásku, obdiv. Regenerujete sa najlepšie na slnku. Niekedy kritizujete iných, len tak z pasie.

Panna ( čakanka )

Vám patrí čakanka. Nečakajte na nedosiahnuteľné, ako váš kvietok, ktorý rastie hlavne pri poľných cestách. Výraznejšie prejavujte svoju náklonnosť. Nehaňte sama seba. Rada pomáhate druhým a máte vyvinutý cit pre povinnosť voči ľuďom. Belasý kvietok čakanky i jej koreň pomáha už tisícročia.

Váhy ( rebríček )

Na vás vplýva liečivá rastlina rebríček. Sama sa za peknú väčšinou nepovažujete, ale krásu všeobecne viete oceniť. Rebríček súvisí s Venušou, preto pomáha i pri liečení pohlavných chorôb. Veľa zvažujete. Ste mierumilovná, trochu pohodlná a šarmantná žena.

Škorpión ( puškvorec )

Ste pod znamením liečivej bylinky puškvorec. Vaša láska nechce byť podriadená. Máte dar ohodnotiť a zhodnotiť iných. Keď vás nahnevajú, alebo vyprovokujú, viete ich slovne zasiahnuť na najcitlivejšom mieste. Ste ”tichá voda čo brehy myje“. Viete sa zastať slabších, ak majú problémy.

Strelec ( žihľava )

Pre strelcov je charakteristická žihľava. Ako pŕhli vaša bylinka, tak aj vy svojou ostrou otvorenosťou a vlastným názorom zraníte. Vytýčené ciele sa snažíte dosiahnuť. Ľahko nadviažete priateľstvá a túžite po uznaní. Máte rada telesné, ale aj duševné pôžitky a organizačný talent.

Kozorožec ( kostihoj )

Vašou rastlinou je kostihoj, ktorý volajú aj Saturnova rastlina alebo medový kvet. Kostihoj býva pevne vraštený do zeme, ako aj jeho nositelia. Nie je ľahké sa dôverne s nimi zblížiť. Zachovávajú si odstup, hoci navonok sú príjemní a seriózni. Sú šetrní a pracovne výkonní. Nepriznajú si citlivosť.

Vodnár ( medovka )

Vodnári sú ovplyvnení medovkou. Ste nepokojné bytosti. Možno vás nájsť, kde je veľa ľudí. Medovka živí včely a vy svojou prítomnosťou priateľské spoločenstvá. Máte nepokojného ducha. Viete manipulovať s ľuďmi. Dávate najavo srdečnosť. Pre iných ste nepreniknuteľní.

Ryby ( skorocel )

Rybam patrí skorocel alebo inak šľapaj bieleho muža. Ste vnímavá idealistka. Pozor, aby ste nezablúdili v kľukatých cestách osudu. Hojíte rany aj tým, ktorí si to nezaslúžia. Príliš si idealizujete ľudí, do ktorých ste zamilovaná. Vysnívate si nereálny svet. Pozor na alkohol a drogy!

Pozrite si FOTOGALÉRIU k článku TU

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom