Poznáte fantastické účinky arganového oleja?

účinky arganového oleja

Účinky argánového oleja sú všeobecne známe a veľmi vyhľadávané. Viete, čo všetko dokáže na vašom tele ovplyvniť?

Stále sú viac vyhľadávané u ľudí prírodné produkty. Liečivá a skrášľujúca sila výťažkov z rastlín je silným argumentom pre ich používanie.

Jedným z významných produktov prírody je arganový olej. Je multifunkčne využiteľný.

Suchá pleť zažiari

Ak vás trápi suchosť a podráždenosť pokožky tváre či tela, aragnový olej je pre vás záchranou. Pôsobí ako prírodný hydratant a napomáha suchej, citlivej pleti so sklonmi k tvorbe ekzémov. Vďaka vintamínu E, ktorý je v oleji obsiahnutý, sa vaša pleť druhý krát narodí. Zmierňuje podráždenosť a bojuje proti zápalom.

Vlasový kondicionér

Pokiaľ ste si stále nenašli prípravok, ktorý z vašich vlasov urobí zdravo vyzerajúcu nádhernú hrivu, siahnite po tomto oleji. Je vhodný pre rozštiepené končeky a krepové, či kučeravé vlasy. Pôsobí ako vitamínová bomba pre vlasy, takže ak ho použijete ako masku na vlasy, prinavrátite im lesk, pružnosť a hydratáciu.

Pomáha aj na vrásky

Arganový olej funguje aj ako prírodný zmäkčovač, vďaka čomu bude vaša pleť jemnejšia. Je to lacná voľba ako vzpružiť pokožku a zabrániť tak tvorbe vrások. Dokáže dokonca zjemniť už vzniknuté vrásky.

Slabé nechty? Skoncujte s tým!

Ak sa vám lámu a štiepajú nechty, sú jemné ako papier, potrebujú dodať chýbajúcu výživu. Olej aplikujte do oblasti nechtovej kožičky a jemne vmasírujte. Nechajte pôsobiť. Za pár týždňov uvidíte rozdiel.

Stvrdnutá koža na nohách

Máte nohy obtiahnuté starou tvrdou kožou, ktorá pôsobí neesteticky? Olejové masáže vám pokožku natoľko zmäkčia, že svoje nohy nespoznáte.

Pozrite si aj tieto produkty obsahujúce argánový olej:

Pery potrebujú výživu

Pery sú azda jediné povrchové miesto na tele, ktoré si netvorí vlastné ochranné mazové vrstvy pre hydratáciu. Pokiaľ mávate problém popraskaných pier, určite vám pomôže olejová kúra.

Prevencia proti striám

Ak ste tehotná, alebo máte už nejaké strie na tele vplyvom náhleho pribratia, mali by ste používať prevenciu proti vzniku ďaľších nežiadúcich prejavov kože. Používajte olej ako náhradu telového mlieka.

Pozrite si fotogalériu k článku TU

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom