Čo s rozbitými vajíčkami? Dajte im druhú šancu

Velkonocne dekoracie.jpg

Škrupinky od vajíčok nemusia byť automaticky odsúdené do odpadkov. O to viac, keď máme za dverami Veľkú noc.

Ak sa vám nepodarilo elegantne vyfúknuť budúcu kraslicu, alebo sa vám pri varení rozbila len vrchná časť vajíčka, výborne. Zvyšok bielej škrupinky vám môže poslúžiť ako originálny „domček“ pre malé jarné kytičky. Ak bielej škrupinke ešte namaľujete aj milú tváričku, kvietky môžu poslúžiť ako originálna rozkvitnutá „čelenka“.

Zachránené škrupinky od vajíčok môžu byť dokonalou ozdobou na veľkonočný stôl. Pripravte si úzky podlhovastý podnos, položte naňho čerstvý mach, vetvičky a všetko zelené, čo nájdete v záhrade a do stredu poukladajte vajíčka. Do vnútra škrupiniek vložte biele čajové či obyčajné sviečky a premeňte si vajíčka na originálne svietniky.

Ani po intenzívnom sviatočnom pečení nemusia všetky škrupinky z vajíčok skončiť v koši. V rámci dokonalej recyklácie z nich ešte môže vzniknúť takýto netradičný veniec na dvere. Škrupinky stačí oblepiť okolo okrúhlej formy na veniec a medzierky medzi nimi vyplniť obyčajnými pierkami, prípadne zelenými vetvičkami alebo machom.

veľkonočné dekorácie

Použiť popraskané škrupinky ako originálne vázičky či malé črepníky sa dá hneď niekoľkými spôsobmi. Ak si cez malé dierky prevlečiete špagátik, vajíčka si môžete zavesiť na konár a vložiť do nich čerstvé kvety. Škrupinky môžete aj poukladať do obalu na vajíčka a vyplniť farebnými kvetmi alebo jednoducho hlinou a posadiť si do nich čerstvé cibuľové kvety či zelené kaktusy a sukulenty. Vajíčka vám potom môžu robiť radosť nielen počas Veľkej noci, ale po celý rok. Z bohatej rozkvitnutej záhrady v popraskaných vajíčkach tiež môže vzniknúť nádherná dekorácia na sviatočný stôl bez toho, aby ste museli použiť jedinú vázu či honosný svietnik.

Zo škrupín od vajíčok môžete vyrobiť aj originálne domáce doplnky. Z bielych či nafarbených vajíčok tak môže byť unikátny detail na miskách, vázach či črepníkoch. Okrem toho, že sa pri ich výrobe zabavíte, podobný kúsok nikde na svete nenájdete. Ak sa chcete inšpirovať, ako si vyrobiť originálne veľkonočné dekorácie do svojej domácnosti, navštívte workshopy v bratislavskom nákupnom centre CENTRAL od 10. – 13. apríla 2017.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom