5 najkrajších veľkonočných dekorácií inšpirovaných prírodou

Velka noc.jpg

Veľká Noc sa nezadržateľne blíži, a tak je najvyšší čas osviežiť naše domácnosti hravými jarnými dekoráciami. Ak sa ani vám nechce behať po kvetinárstvach, tieto nápady vám pomôžu využiť všetko, čo nájdete doma, v lese či vo svojej záhrade.

Na veselé a pokojné veľkonočné sviatky nepotrebujete luxusné ozdoby či drahé doplnky. Najkrajším dizajnérom je totiž naša príroda. Pri výrobe krásnych jarných ozdôb možete použiť všetko, čo nadelila do vašej záhrady.

  1. Rozvešané kraslice

Veľkonočné vajíčka nemusíte ukladať iba na podnosy a misky, ako ste to robili dlhé roky. Prineste si zo záhrady či z parku odpadnutú halúzku a využite ju ako originálny vešiak. Ozdobte ju svojimi obľúbenými kraslicami a konáriky vložte do krčahu, ktorý poslúži ako zaujímavá váza.

  1. Druhá šanca pre zaváraninové poháre

Aj vám po zime zvýšilo veľa zaváraninových sklenených pohárov a neviete, čo s nimi? Dajte im druhý dych v podobe originálnych vázičiek! Ak máte chuť, do práce môžete zapojiť aj svoje deti, ktoré vám pomôžu nafarbiť fľaštičky pastelovými farbami alebo matnou bielou, ktorá bude v spojení s čerstvými kvetmi či zelenými vetvičkami pôsobiť elegantne a sviežo. Využiť môžete i posledné kúsky jutovej látky, ktoré vám zostali napríklad z kytice, kúsky čipky či staré háčkované obrúsky.

  1. Netradičné vázy

Originálne vázy na kvety môžu vzniknúť naozaj z čohokoľvek. Aj tie najstaršie veci dokážu pri troške tvorivého myslenia získať úplne novú funkciu a oživiť váš domov. Na kvety môžete použiť staré vedro, čajník, staré i nové krčahy (aj tie ručne maľované od starej mamy), porcelánové šálky, rôzne sklenené poháre či staré fľaše od malinovky alebo vína. Zrecyklovať dokonca môžete aj vyhorené žiarovky, ktoré poslúžia ako unikátne závesné vázičky na okno či nad stôl.

  1. Vence inšpirované prírodou

Keďže živé kvety na dverách príliš dlho nevydržia, namiesto tých umelých sa zamerajte na rastliny, ktoré odolajú času i zlému počasiu. Upleťte si veniec z popadaných konárikov brezy či vŕby. Ozdobiť ho môžete listami, zeleným machom, vetvičkami zo záhrady či veľkonočnými vajíčkami. Pri uchycovaní vetvičiek si pomôžte klasickým prírodným špagátom, ktorý má každá dobrá gazdinka vždy poruke

5. Veľkonočné hniezda na vajíčka

Určite ste už videli dekoratívne hniezda na sviatočný stôl dozdobené peknými kraslicami či kuriatkami. Takéto prírodné hniezdo si môžete vytvoriť aj v miniatúrnej podobe. Do skleneného pohára či širšej vázy naukladáte halúzky, mach či zelené vetvičky, malé prepeličie vajíčka a dozdobíte ich jednoducho malými pierkami či živými kvetmi. Pre ďalšie nápady si môžete prísť do bratislavského CENTRALU, kde sa budú konať od 10. – 13. apríla 2017 veľkonočné workshopy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom