Experimenty v posteli: Ako zachovať harmóniu a hlavne iskru vo vzťahu a sexe?

Láska muž a žena
Foto: gettyimages.com

Rutina v manželstve môže vášnivý život ochromiť. Pri pokusoch o novú romantiku však buďte opatrní, pretože nečakané zmeny môžu vzbudiť neželanú žiarlivosť.

Proti rutine manželského sexu treba bojovať, no čo nám hrozí pri nečakanej romantike po dlhom manželskom stereotype? Rozhodli ste sa, povzbudená dôvernými radami priateliek, ohúriť svojho manžela nečakanou romantikou? Pozor však! Nie na každého muža to totiž platí.

„Prepadová“ romantika spúšťa mužskú žiarlivosť

Ak ste sa odhodlali okoreniť váš pohlavný život a ohúrite váš manželský poklad radikálnymi zmenami, pripravte sa aj na možné veľké sklamanie. Niektorí drahí manželia majú totiž overené metódy a akékoľvek vybočenie z koľají ich mätie.

Búrlivé prevraty najmä v posteli môžu tak spôsobiť opačný efekt. Manžel začne na vás žiarliť, lebo mu začne vŕtať hlavou, odkiaľ ste tie nové praktiky zobrali? Žeby od nového chlapa? A je vám to treba?

So zmenami niekedy opatrne

Ak sa vám napriek všetkému zdá, že rutina manželského sexu vás ťaží na duši i na srdci, probujte nové posteľné experimenty skúšať na vašom partnerovi radšej postupne. No niekedy je za tým všetkým skrytý iný problém…

„Atletická nemota“ zabíja vášeň

Často sú totiž partneri takí zohratí, že si vystačia bez slov. A to je chyba, lebo väčšinou to neplatí vo všetkých oblastiach manželského života. Zo vzťahu sa tak postupne vytráca komunikácia. Podľa spisovateľa Milana Kunderu vášeň zabíja „atletická nemota“.

Preto hovorte, rozprávajte sa, povzbudzujte sa, šepkajte si intímne tajomstvá. Veďte svojho manžela zákutiami ženského tela, lebo bez vašej spätnej väzby nikdy tie pravé miesta vášne neobjaví.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom