Aká farba a aká konzistencia? Toto sú základné otázky, v ktorých sa niekedy strácame. Zaujíma vás, kde sa najviac pri líčení mýlime?
Korektor je jedna z pomôcok, ktorú ženy používajú denne. Mnohé z nás si bez tejto formy krytia nedokážu už predstaviť svoju existenciu. Krytie kruhov, akné, jaziev, či pigmentových škvŕn je pre nás potrebný krok k dokonalosti.
Niektoré chyby možno nerobíme úmyselne, alebo si myslíme, že postupujeme správne.
1. Používate príliš svetlú farbu:
Ak ste sa niekedy dočítali o tom, že korektor by mal byť o odtieň až dva svetlejší ako pleť, môže a nemusí to byť pravda.
Pokiaľ ide o krytie tmavých kruhov, mali by ste použiť odtieň tmavší, čo najpríbuznejší k farbe pleti. Svetlá farba by farebné nedostatky mohla len vyzdvihnúť.
Svetlejšiu farbu môžete použiť až ako finálny krok líčenia, kedy sú už kruhy prekryté a chcete okolie očí rozjasniť.
9 nezvyčajných spôsobov, ako používať aspirín, o ktorých ste pravdepodobne nikdy nepočuli
2. Veľmi tuhý korektor:
Korektor by mal byť čo najprirodzenejšej farby, jemnej krémovej konzistencie. Veľmi mylná predstava je, že by mal byť veľmi tuhý, aby lepšie kryl. Práve naopak, jeho textúra by mala byť miešateľná s inými produktmi a mali by ste mať možnosť s ním docieliť natural efekt, alebo silné krytie.
3. Použitie korektoru ako prvý krok:
Ak chcete dobre krytie, mali by ste korektor vždy kombinovať s mejkapom. Nemôžete však použiť najprv korektor a následne naň aplikovať mejkap, pretože by ste ho mohli zmazať a nemalo by to zmysel.
Čo všetko dokáže ananás s vašou pleťou?
Naneste mejkap na celú tvár vrátane očného okolia, a potom použite korekčnú tyčinku. Takto bude krycia schopnosť znásobená.
4. Nepoužitie púdru:
Sťažnosti, že sa korektor usádza vo vráskach v očnom okolí nie sú namieste, pokiaľ nepoužijete fixačný púder. Tým, že korektor rovnako ako mejkap majú krémovú konzistenciu, bez púdrového efektu majú tendenciu usádzania sa.