9 nezvyčajných spôsobov, ako používať aspirín, o ktorých ste pravdepodobne nikdy nepočuli

9 nezvyčajných spôsobov, ako používať aspirín, o ktorých ste pravdepodobne nikdy nepočuli
9 nezvyčajných spôsobov, ako používať aspirín, o ktorých ste pravdepodobne nikdy nepočuli fithacker.ru

Prinášame vám triky a rady ohľadom aspirínu, ktoré určite oceníte.

Aspirín obsahuje kyselinu salicylovú a jej účinky pri úľave bolesti už pozná ľudstvo dávno.  Upokojuje tiež zápaly a používa sa na liečbu srdcových a žilových ochorení  ako napríklad trombózy.

Prezradíme vám zaujímavé využitia aspirínu, s ktorými ste sa možno nestretli.

Pomáha pri uštipnutí hmyzom

Ak chcete zmierniť zápal a svrbenie v prípade uhryznutia hmyzom, pretrite miesto vpichu aspirínom.

Vysušuje pupienky

Všetko, čo musíte urobiť, je rozdrviť tabletu a navlhčiť trochou vody. Zmes potom priložte pomocou tampónu na vyrážku.  Nechajte niekoľko minút pôsobiť a potom opláchnite mydlom a vodou. Sčervenanie zmizne a vyrážka postupne tiež .

Omladzuje pokožku

Spomínaná kyselina v aspiríne lieči začervenanie, opuch a akné, a odstraňuje odumreté bunky i nadmerné množstvo oleja. Stačí  rozdrviť päť tabletiek aspirínu, pridať ¼ šálky vody a lyžičku medu.

Zmes naneste na pokožku a nechajte pôsobiť po dobu 10 minút. Opláchnite teplou vodou. Pravidelné používanie tejto masky pomôže vyriešiť všetky problémy s problémovou pleťou a navyše ju omladí .

Zjemní mozole a stvrdnutú kožu na pätách

Rozdrvte 5 tabletiek aspirínu a zmiešajte ich s citrónovou šťavou a polkou čajovej lyžičky medu. Naneste pastu na tvrdé miesta na nohách. Zabaľte ich do vopred vyhriateho uteráku a ešte do igelitového vrecka. Po 10 minútach zábal odstráňte a efekt vás prekvapí!

Zbaví vás lupín

Rozdrvte 2 tablety aspirínu na jemný prášok. Pridajte tento prášok do šampónu a umyte si hlavu ako obvykle. Aspirín vás zbaví lupín a zabráni ich opätovnému vzniku.

Odstraňuje škvrny od potu

Tento jednoduchý trik vám pomôže zbaviť sa škvŕn, ktoré zanechá na oblečení váš pot.  Rozdrvte pár tabletiek aspirínu a rozpustite ich do pol pohára vody. Potom navlhčite špinavú časť v zmesi a nechajte pôsobiť niekoľko hodín.

Obnovuje farbu vlasov

Najmä, ak sú vaše vlasy farbené svetlými odtieňmi, chlórovaná voda ich môže vážne poškodiť. Môžete však obnoviť lesk a objem vašej koruny krásy, a to tak, že rozpustíte  6-8 tabletiek aspirínu v pohári teplej vody a výsledný roztok votriete do vlasov. Nechajte pôsobiť asi 10-15 minút.

Čistí tuk z kuchynského riadu

Zmiešajte aspirínové tabletky s dostatočným množstvom vody.

Vaše kvety vo váze vydržia dlhšie krajšie

Pridajte rozdrvený aspirín do vody, v ktorej sú kvety a budete sa môcť z ich krásy tešiť dlhšie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom