Chcete vyzerať a cítiť sa skvelo? Osvojte si týchto 5 ranných návykov

Vstávanie, posteľ, ráno, raňajky, začiatok dňa, spánok
Dajte si každý deň toto ovocie a zlepší vám to váš sexuálny život! Thinkstock

Prezradíme vám niekoľko tipov na ranné návyky, ktoré vám zlepšia deň a umožnia vám cítiť sa a vyzerať vynikajúco.

Určite ste to už zažili, že keď sa zobudíte podráždená, budete podráždená celý deň. A vystresovaná tvár nie je atraktívna tvár. Takže teraz je ten čas, aby ste sa naučili užiť si ráno. Začnite dnes a začleňte týchto pár trikov do svojej rannej rutiny. Ak tieto tipy budete dodržiavať každý deň, budete sa cítiť a vyzerať lepšie.

Tu je niekoľko obľúbených tipov pre vašu krásu, ktoré vám pomôžu naštartovať deň a dostanú vás na správnu cestu.

Najdôležitejšie jedlo dňa

Raňajky? Ihneď sa zbavte tých presladených cereálií, palaciniek s javorovým sirupom a čokoládových šišiek. Naše telo potrebuje dostať to správne „palivo“ zo správnych jedál, aby malo dostatok proteínov a živiny, ktoré potrebuje. Raňajky, ktoré obsahujú veľké množstvo proteínov vás udržia dlhšie nasýtených. To je dôležité, aby ste vyhli pojedaniu nesprávnych jedál počas doobedia a prejedaniu sa na obed. Dajte si napríklad vajíčka, grécky jogurt alebo proteínový čokoládový nápoj. Tu tiež nájdete tipy na skvelé raňajky.

Zobuďte sa šálkou čaju

Neviete si bez rannej kávy predstaviť deň? Skúste sa rozhodnúť pre zdravšiu voľbu. A tou je zelený čaj. Nielenže vám pomôže zobudiť sa, ale obsahuje aj antioxidanty, ktoré vás ochránia pred voľnými radikálmi. Nezabúdajte, že voľné radikály sú zodpovedné za starnutie. Pite čaj v mene krásy.

Keď už hovoríme o antioxidantoch…

To, čo dávate na svoje telo je rovnako dôležité ako to, čo dávate do neho. Preto by ste mali používať na antioxidanty bohatú kozmetiku. Vitamíny C a E pomáhajú chrániť pred voľnými radikálmi. Nanešťastie tieto voľné radikály sa nachádzajú všade – v znečistenom ovzduší, ktorému ste každý deň vystavený, v UV slnečných lúčoch a v mnohých jedlách, ktoré konzumujete. Naše vlastné telá produkujú voľné radikály. Preto používať každý deň kozmetiku s antioxidantami je absolútne nevyhnutné. Nezabudnite na odličovač, toner, sérum a hydratačný krém. Úplne nevyhnutný je aj opaľovací krém pred tým ako odídete z domu, bez ohľadu na počasie. Chrániť pokožku pred škodlivým slnečným žiarením je dôležité robiť v mene krásy.

Pijete dostatok vody?

Určite viete, aká dôležitá je voda na hydratáciu tela, ale viete prečo je dôležité jej vypiť dostatočné množstvo ráno? Zamyslite sa. Každá hodina, ktorú prespíte je hodinou bez vody. Preto musíte doplniť telu vodu, ktorú v noci nedostalo. Keď ste dehydratovaný (a to telo je po 8 hodinách bez vody) necítite sa najlepšie. Môže vás bolieť hlava, ste spomalený a táto dehydratácia sa prejavuje aj navonok. Vrásky sú výraznejšie. Preto sa naučte ihneď po zobudení vypiť veľký pohár čistej vody. Nielenže vám pomôže doplniť telu tekutiny, ale naštartuje váš metabolizmus a vy vykročíte do nového dňa tou správnou nohou.

Čo poviete na trošku ranného pohybu?

Ak si ráno doprajete trošku cvičenia a pohybu, bude to mať dobrý efekt na váš celý deň. Vyčleňte si ráno nejaký čas na svižnú chôdzu, plávanie alebo bicyklovanie. Štúdie dokazujú, že tí ľudia, ktorí ráno cvičia spia lepšie v noci. A nezabúdajte, že dobrý spánok je kľúčový pre vašu krásu. Navyše, nič vám nedodá toľko energie, mladší a svieži vzhľad ako energický začiatok dňa. Takže už žiadne odkladanie budíka! Verte alebo nie, ale 10 minút ráno v posteli navyše vám nepomôže vstať. Odložte si budík ďaleko od postele, aby ste museli vstať ho vypnúť.

Dodržiavajte ráno týchto pár tipov a uvidíte, že sa naučíte ráno milovať. Starať sa o pleť a telo je dôležité. Nezabúdajte, že zdravé telo a zdravá pleť sú vždy najkrajšie!

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom