Viete, prečo priberáte na bruchu? Toto vás prekvapí!

Za vaše priberanie môže stres.
Viete, prečo priberáte na bruchu? Toto vás prekvapí! Thinkstock

Budete prekvapené, ale za vašim zvýšeným BMI nemusí byť zodpovedné vždy len to, čo máte na tanieri. V článku sa dozviete, prečo priberáte na bruchu.

Nemusíme vám hovoriť, že ak jete tony sladkých nezmyslov, priberiete na váhe. Ale možno mnohé z vás nevedia, že ak ste obkolesené negatívnymi ľuďmi a samé máte sklon vnímať svet v tých horších farbách, naberiete kilá rovnako, ako keby ste sa prepchávali sladkosťami. Aspoň to tvrdí nová štúdia publikovaná v časopise American Journal of Epidemiology.

Vedci analyzovali údaje zhromaždené od 3074 účastníkov po dobu 10 rokov. Štúdia sa zamerala na obvod pása respodentov a takisto na ich vzťahy i vzťahové problémy. Ukázalo sa, že účastníci, ktorých vzťahy stáli na pevných základoch, mali menšiu pravdepodobnosť, že sa ich BMI zvýši ako tí, ktorí prežívali nešťastnú lásku.

Prečo vďaka negatívnym ľuďom rastie vaša váha?

Autori štúdie to pripisujú najmä stresu. Človek, ktorý sa nachádza v zlom psychickom rozpoložení spôsobenom napríklad nefunkčným vzťahom, hľadá často únik z tejto situácie v potravinách. Jeho metabolizmus sa spomaľuje a býva oslabený aj jeho imunitný systém. Všetko sa zmení, ak máte pocit sociálnej podpory a ste obklopené ľuďmi, ktorí vás vo všetkom podporujú. Potom je menej pravdepodobné, že hľadáte únik v konzumácii jedál len pre dosiahnutie pocitu spokojnosti.

Čo z toho vyplýva?

Zbavte sa negatívnych ľudí vo vašom živote a urobíte veľké plus aj pre svoju postavu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom