Chcete sa zbaviť vrások na krku a hrudi? Máme spôsob

vrásky

U starších ľudí sa často objavujú vrásky v oblasti krku a hrudníka. Je to preto, že naša pokožka časom stráca svoju pružnosť. Našťastie existuje spôsob, ako zmierniť účinky starnutia v našom tele. Než však prejdeme k receptu na špecifickosť, ktorá znižuje viditeľnosť vrások, stojí za to zistiť, ako zabrániť ich tvorbe. Jedným zo základných pravidiel je nevystavovať pokožku slnečnému žiareniu. Pamätajte, že pokožka je veľmi jemná, najmä okolo krku. Rovnako ako u takmer všetkých aspektov zdravia je správna strava prvoradá. Je teda dôležité starať sa o to, čo jeme. Strava by mala byť bohatá na zeleninu a ovocie. Vyvarujte sa tučných jedál, cukru a umelých farbív. Toxíny v nich obsiahnuté sú pre naše telo zničujúce a majú negatívny vplyv na náš vzhľad. Je dôležité zvlhčovať pokožku zvonku, ale nezabudnite ju zvlhčovať zvnútra. Aby bola vaša pokožka zdravá a krásna, mali by ste piť veľa vody a prírodných ovocných štiav. Dnes pre vás máme jedinečné recepty, ktoré vám pomôžu minimalizovať vrásky na krku a na hrudi.

Maska z vajec, uhoriek a kokosového oleja

zloženie:

  • 1 uhorka
  • 1 žĺtok
  • 1 čajová lyžička kokosového oleja

spôsob prípravy:

Olúpte a nakrájajte malú uhorku. Zmiešajte to v mixéri. Pridajte do neho žĺtok a kokosový olej. Zmiešajte všetky ingrediencie, kým nedosiahnete konzistenciu krémovej pasty. Naneste masku na krk a hrudník. Nechajte to na pokožke po dobu pol hodiny, potom opláchnite veľkým množstvom studenej vody. Môžete tiež masírovať postihnuté oblasti ľadom, aby ste zlepšili krvný obeh.

Maska z jogurtu, kvasníc a pšeničných klíčkov

zloženie:

  • 200 g prírodného jogurtu
  • 1 čajová lyžička pivovarských kvasníc
  • 1 čajová lyžička pšeničných klíčkov

spôsob prípravy:

Zmiešajte všetky prísady a naneste zmes na krk. Nechajte pôsobiť 15 minút na pokožke a potom dôkladne opláchnite studenou vodou. Tento postup opakujte trikrát týždenne.

Pred použitím akéhokoľvek ošetrenia nezabudnite najprv naniesť malé množstvo lieku na kožu a skontrolovať, či nespôsobuje alergickú reakciu. Pokiaľ po niekoľko minútach nezaznamenáte žiadne rušivé príznaky, môžete ľahko začať pracovať.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom