Páčia sa vám čierne sexy mačacie oči, ale vždy, keď sa začínate líčiť, neviete, ako začať? My vám krok za krokom prezradíme ako na to.
Dymové oči sú stále medzi ženami najžiadanejším typom líčenia. Cítime sa v nich atraktívne a hodia sa na každú príležitosť.
Ak chcete, aby výsledný efekt líčenia bol dokonalý, najpodstatnejšie je zvoliť si kvalitné produkty. Dajte na profesionálnu kozmetiku. Konzistentnosť, zloženie, spôsob výroby a trvácnosť takých produktov je zameraná na vyššie kritériá, a tak sa vám nestane, že by sa tiene trúsili, boli málo intenzívne, alebo sa v priebehu večera vytratili.
Pre dosiahnutie želaného efektu budete potrebovať
Rozjasňovač
Existuje vo viacerých formách. V ceruzke, v tieni, v púdrovej prípadne v krémovej forme. Pri líčení oka má vždy rovnakú funkciu – presvetliť, rozjasniť a v kontraste s tmavou farbou dotvarovať hĺbku oka.
Čierna ceruzka na oči alebo linky
Je na vás, čo vám viac vyhovuje. Čierna linka vytvorí jasne definovanú líniu, ktorú viete krásne dotvoriť do tzv. mačacích očí. Nedá sa však rozmazávať. Čierna ceruzka alebo krémové linky sú používané na dosiahnutie dramatického vzhľadu očí. Keďže sa výborne rozmazáva, viete dotvoriť dokonalý efekt dostratena a nahradiť ju tieňom.
Tiene tri v jednom
Pre štandardné dymové oči sa využívajú farby biela, šedá a čierna. Nie je nutné využiť všetky, závisí to od typu dymového líčenia. Môžete však pokojne využiť aj hnedé, fialové či modré odtiene. Najpodstatnejšie je zachovať efekt prechodu k veľmi tmavej farbe, ktorá je rozpracovaná do stratena.
Typy dymového líčenia
Štandardné tieňovanie
Takto poznáme základné dymové líčenie. Prechádzame od najsvetlejšej po najtmavšiu farbu za použitia troch tieňov.
Ak sa rozhodnete pre bielu, šedú a čiernu farbu, postup je nasledovný:
- Aplikujte rozjasňovač do vnútorného kútika oka s tým, že ho môžete jemne rozotrieť smerom po hornej línii viečka, rovnako aj po spodnej. Ak máte rozjasňovač v ceruzke, pokojne ho aplikujte aj do vnútorného kútika oka.
- Biely tieň nanášajte smerom od vnútorného kútika oka na plochu celého horného pohyblivého viečka. Je to aj z toho dôvodu, že tým vytvárate podklad pre nanášanie tmavého tieňa. Ten potom veľmi dobre drží.
- Následne zoberte čierny tieň, ktorý použite vo vonkajšom kúte oka tak, že ho začnete v malom množstve pridávať smerom po pohyblivom viečku k vnútornému kútiku oka. Nesmiete však prejsť s farbou ďalej, než je stred viečka. Tieň jemne rozmažte štetcom vo vonkajšom kútiku aj smerom dolu, akoby ste robili linku na spodnom oku.
Držte sa pri mihalniciach a netieňujte ďalej, než je stred oka. Vo vrchnej časti viečka pridávajte tieň od vonkajšieho kútika oka smerom hore k obočiu a do strany smerom k vnútornému kútiku oka nad líniou pohyblivého viečka. Prechody musia byť plynulé, preto radšej pracujte s menším množstvom tieňa, pretože pri jeho rozmazávaní ho ešte viac roznášate do strán. - Pokiaľ nechcete vytvoriť „panda efekt“, čierna farba smerovaná k obočiu by nikdy nemala skončiť až pri jeho hranici. Medzi obočím a farbou musí zostať minimálne pol centimetra až centimeter na rozjasnenie. Do tejto oblasti aplikujeme rovnaký rozjasňovač, ako sme na úvod naniesli do vnútorného kútika oka. Rozjasňovač rozmažeme pod lomom oka a musí plynule prechádzať k čiernej farbe tesne pod ňou.
- Podľa potreby do stredu oka vneste jemne šedej farby, aby prechod nadobudol plynulý prechod.
Tento štýl tieňovania sa dá využiť s akoukoľvek farbou. Aj keby ste využili bielu, ružovú a šedú alebo žltú, zelenú a hnedú, spôsob líčenia vychádza z dymového tieňovania.
Dramatické linky
Tento typ líčenia je mimoriadne obľúbený u žien a jeho základ tvorí čierna ceruzka alebo linka okolo celého oka. Biela a šedá alebo iné farby sa využívajú podľa potreby, ale v tomto prípadne nie sú až tak potrebné.
- Základ s rozjasnením zostáva rovnaký. Vnútorný kútik oka a oblasť pod obočím presvetlite dostratena.
- Zvyšok práce je o precíznom vykreslení oka čiernou ceruzkou. V tomto kroku si udávate tvar oka. Linky môžu nadobudnúť mačací tvar, kedy ich smerujete hore ku koncu obočia alebo rovno smerom k ušiam. Dostratena rozmazané či ostro ukončené hraničenie je na vás.
Jasnú líniu s jasnými hranicami robte skôr s tekutou linkou. Pre rozmazanú líniu odporúčam kvalitnú kajalovú ceruzku. Ceruzku najprv naneste čo najbližšie k oku. Spodnú vnútornú linku a vrchnú čo najbližšie k mihalniciam. Potom urobte druhú líniu, nad vrchnou linkou a pod spodnou, pod mihalnicami. Akoby obkresľujete oko s väčším obvodom.Túto linku už treba rozmazávať po jej dĺžke a jemne dohora. Netlačte pritom príliš štetcom, mohli by ste ju zmazať viac než rozmazať. Kajal kým nezaschne je veľmi ľahko tvarovateľný. - Tento krok môžete a nemusíte absolvovať. Buď sa chopíme čierneho, hnedého tieňa alebo šedého tieňa. Rozmazanej linke môžete dať intenzitu alebo ju rozšíriť o farby. Pritom hrúbku a sýtosť si určujete podľa záujmu. Jemne tieňujte obvod oka po čiernej linke a jemne do strán.
Štýlov tieňovania je veľmi veľa. Štandardné tieňovanie a dramatické linky za použitia čiernej, hnedej, či šedej sú najobľúbenejšie. Použiť ich totiž môžete bez ohľadu na to, či máte modré, zelené alebo hnedé oči.