Beauty tipy: 8 geniálnych trikov so soľou

Beauty tipy: 8 geniálnych trikov so soľou
Beauty tipy: 8 geniálnych trikov so soľou Thinkstock

Domáci pomocník, ktorý toho zvládne viac, ako si myslíte. Prečítajte si, čo všetko dokáže kuchynská soľ. 

VLASY – Soľ sa dá použiť na vylepšenie štruktúry vašich vlasov. Nalejte 500 ml vlažnej vody do rozprašovacej nádobky a zmiešajte s 5 lyžičkami soli. Nastriekajte na uterákom vysušené vlasy a upravte ako obvykle.

Soľ aj zosvetľuje pramene vlasov. Zapracujete ju do vlhkých kaderí, potom dobre opláchnite a denne opakujte, pokiaľ nedocielite žiadaný odtieň.

RUKY – Soľ dokáže vybieliť vaše nechty. Pridajte k trom lyžičkám soli citrónovú šťavu a zmes naneste na nechty. Nechajte pôsobiť 20 sekúnd a zmyte.

Toto najdôležitejšie ochucovadlo sa postará aj o hebký peeling. Zmiešajte 1 lyžičku medu s troma lyžičkami soli a zmesou si poriadne šúchajte ruky. Umyte vodou.

TELO a NOHY – Soľ tiež krásne zjemní pokožku. Zmiešajte 5 čajových lyžičiek soli s dvoma lyžičkami olivového oleja a naneste na telo krúživými pohybmi. Dobre opláchnite.

Soľ pomôže uľaviť aj unaveným nohám. Do teplého kúpeľa pridajte 1 šálku soli. Ponorte nohy a nechajte pôsobiť 5 minút.

TVÁR – Pomáha pri zápachu z úst. Stačí, ak rozmiešate 1 čajovú lyžičku soli v pohári s vodou a asi 30 sekúnd kloktajte a v žiadnom prípade neprehĺtať!

Soľ zabíja nečistoty na tvári, a to prostredníctvom naparovania. To si pripravíte tak, že rozpustíte 5 veľkých lyžíc soli v miske s horúcou vodou, podržte nad ňou tvár a zakryte uterákom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom