Ako znížiť rast nechcených chĺpkov na tvári a brade?

Beauty, žena, vyrážky, problematická pleť

Nepekné chĺpky na viditeľných miestach nemusia byť už pre vás problémom.

Takzvané fúzy na brade a tvári sú veľmi nepríjemné a každá žena sa ich chce rýchlo zbaviť. Môžete ich oholiť, ale korienky stále zostávajú a vyrastú vám znova. Navyše ich rast ešte viac posilníte. Ako sa ich teda zbaviť?

Namiesto holiaceho strojčeka a nožníc vám navrhujeme, aby ste prirodzeným spôsobom pomaly znížili mieru ich rastu. Tu je niekoľko domácich prostriedkov, ako sa zbaviť nechcených chĺpkov na tvári.

  • Pridajte 30 gramov cukru do citrónovej šťavy v miske s vodou. Dobre premiešajte a naneste ju ku korienkom chĺpkov. Nechajte pôsobiť 15 minút a opláchnite. Opakujte raz týždenne.
  • Hovorí sa, že zmes múky, kurkumy a tvarohu znižuje rast vlasov. Aplikujte túto zmes na tvár a umyte ju hneď, ako sa vysuší.
  • Zmes papája a kurkumy pomáha zastaviť rast ochlpenia a navyše tiež exfoliuje pokožku. Na dosiahnutie najlepších výsledkov masírujte tvár 15 minút.
  • Banán a ovsené vločky je jednoduchá, ale efektívna maska na odstránenie chĺpkov. Naneste pastu na 15 minút a opláchnite vodou. Opakujte to dvakrát týždenne.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom