Ako zistiť, či ste pripravená na manželstvo?

Láska, dvaja
Ako zistiť, či ste pripravená na manželstvo? Thinkstock

Ste spolu dva roky, päť, desať rokov. A stále sa neviete rozhodnúť? Vstúpiť do stavu manželského alebo počkať? Prezradíme vám, či ste na manželstvo pripravená.Vaši príbuzní začínajú mať trápne narážky. Medzi vašimi priateľmi už ani slobodného nenájdete, no a vy sa stále neviete dohnať pred oltár? Ste už naň pripravená? Je to ten správny krok na ceste ku šťastiu? Skúste si položiť nasledujúce otázky:

Dôverujete mu?

Môžete ho pustiť samého zabaviť sa bez toho, aby ste sa umárali obavou, či vás nepodvedie? Trpíte pri myšlienke, že má v práci novú atraktívnu kolegyňu? Máte potrebu mu kontrolovať telefón alebo či si nepíše s inou ženou cez sociálne siete? Nespíte kvôli bývalej, ktorá zrazu má opäť oň záujem? Ak mu neveríte pred svadbou, po nej sa to ešte zhorší.

Chcete sa vydávať zo správnych dôvodov?

Vidíte sa ako nevesta v nádherných šatách. Konečne váš veľký deň, keď ste stredobodom pozornosti a všetko sa točí okolo vás. No svadba trvá len pár hodín, a manželstvo by malo byť doživotné. Nie tento jeden deň je dôležitý, ale dni nasledujúce po ňom.

Už máte za sebou ťažké rozhovory s partnerom?

Preberali ste už spolu otázky týkajúce sa peňazí, náboženstva, politiky, založenia rodiny? Máte spoločné životné smerovanie? Rovnaké ideály či životné hodnoty? Ak tie partnerove ešte nepoznáte, treba sa ho na to spýtať pred svadbou. Napríklad čo ak chce žiť v zahraničí a vám je najlepšie doma? Alebo deti odmieta a vy po nich vyslovene túžite?

Spravili ste si zoznam želaní a poznáte tie jeho?

Nemyslíme pod tým, že chcete nové čižmy či mejkap, ale želania týkajúce sa vašej budúcnosti. Už ste dosiahli všetko? Vašim snom je zmeniť zamestnanie, založiť vlastnú firmu, bývať na vidieku v rodinnom dome alebo v byte? To všetko by mal vedieť váš partner. V manželstve totiž budete potrebovať jeho podporu a povzbudenie. Bez nej to bude ťažké a v niektorých prípadoch i nemožné.

Cítite sa príjemne a vo „svojej koži“, keď ste s partnerom?

Ak sa máte potrebu pretvarovať, keď ste v spoločnosti vášho priateľa, tak sa manželstvu určite vyhnite. S vašim partnerom budete totiž dennodenne. Ak nie ste pri ňom samé sebou, čo ak nastanú problémy, keď zistí vašu pravú tvár?

Manželstvo predstavuje dôležitý krok vo vašom živote, preto je ho potrebné zvážiť. No nájdu sa tiež takí, ktorí ho považujú za zdrap papiera. Aj tak si všetko dobre premyslite. Rozvodové konanie nepatrí medzi životné skúsenosti, ktoré by niekto úmyselne túžil prežiť.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom