Ako vplývajú myšlienky na náš život?

šťastie, radosť, smiech,
Ako vplývajú myšlienky na náš život? Thinkstock

To, aký život žijeme, si ovplyvňujeme sami vo svojich myšlienkach. Nedostatok času či peňazí si privolávame tým, že na to stále myslíme a upozorňujeme.

Napadlo vás už niekedy, že to čo nás neustále sprevádza, môže byť ovplyvnené tým, že to nosíme v hlave? Ide o stav našej mysle a o otázku rozhodnutia.

Mnoho ľudí o sebe vyhlasuje, že sú chudobní, hoci majú všetkého dostatok. Na všetkom šetria, neužívajú si život a pamätajú si, čo koľko presne na cent stálo. Boja sa, aby im nikto nič nezobral, a tak žijú v strachu o svoj vlastný majetok.

Istý výskum zistil, že neustály strach znižuje naše IQ.

Pokiaľ sa o niečo stále bojíme, začíname tou myšlienkou byť až posadnutí. Pocit nedostatku vedie k tomu, že náš mozog pracuje v krízovom režime a robí krátkodobé rozhodnutia.

Dá sa proti takémuto stavu vôbec bojovať? Určite áno. Najprv je dôležité uvedomiť si, že na tom nie sme až tak zle a pripomenúť si, za čo všetko môžeme byť vďační. Sústreďme sa viac na to, čo je v našom živote dobré ako to zlé.

Za ľudí, ktorí sú pre nás oporou, či za to, čo sme v živote dokázali. Neporovnávajte sa s druhými, pretože vždy tu bude niekto, kto bude v niečom lepší ako vy, či bude mať viac peňazí. Nikdy však neviete, či daná osoba nemá oveľa väčšie problémy ako vy sama, a preto nezáviďte.

Naučte sa rozdávať, aj keď máte málo. Neupínajte sa až tak na materiálne hodnoty. Niekedy, keď dáte niečo zo svojho, cítite sa bohatší ako predtým. A rovnako to platí aj v iných sférach akou je napr. voľný čas či láska.

Pokiaľ sa stále sťažujete a žijete v tom, ako máte málo času pre seba, nikdy ho viac mať nebudete. Paraxodné je, že čím viac času venujete iným, tým viac si budete pripadať schopnejšou, užitočnejšou a sebavedomejšou.

Viaceré výskumy potvrdili, že ľudia, ktorí nerobia nič majú pocit, že majú omnoho menej času ako tí, ktorí ho venovali iným.

Rovnako to platí aj v láske. Pokiaľ veríte v to, že na svete pre vás neexistuje ten pravý muž, ktorý by vás miloval a chápal, nikdy ho ani nestretnete. Sama zatvárate dvere láske.

Vo svete je všetkého dostatok a jediné, čo by ste mali urobiť, je začať veriť v to, že šťastie, láska i úspech tu čakajú na vás, preto sa im neobracajte chrbtom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom