Odhaľte tajomstvo reči tela u mužov a žien!

Láska, dvaja, pár
Odhaľte tajomstvo reči tela u mužov a žien! GettyImages

Želali by ste si byť príťažlivejšou pre opačné pohlavie? Prinášame vám návod, ako sa muži aj ženy môžu naučiť ovládať umenie lásky.

Reč tela je, zároveň, rečou lásky. Bez toho, aby sme si to uvedomovali, každým gestom, ktoré robíme, vysielame do svojho okolia signály. U žien je všeobecne známe, že viac gestikulujú ako muži, a teda ak chcete zvýšiť svoje šance u opačného pohlavia, musíte najprv dekódovať ich gestá, ktoré bežne používajú.

Reč tela a signály, ktoré vysielajú ženy

Keď sa žena hrá s vlasmi alebo sa v nich prehŕňa, chce na seba upozorniť. Dáva tým najavo, aby si ju muž všimol a má záujem o zoznámenie sa.

Ak sa žena pohráva so svojimi náušnicami či pohárom, z ktorého práve pije a občas na vás hodí pohľad, dáva vám tým najavo, že ste pre ňu atraktívny a je prístupná spoznať vás.

Ak sa žena pri rozhovore dotýka sama seba – pohladí si krk, hrdlo alebo stehná, prejavuje túžbu po dotyku. Ak hráte dobre svoju hru, čoskoro vám dovolí, aby ste sa jej dotýkali rovnakým spôsobom.

Keď má žena preložené nohy smerom k mužovi, považuje ho za zaujímavého. Pokiaľ má na sebe šaty alebo sukňu, ponúka mužovi letmý pohľad na svoje stehná.

Žena, ktorá sa lakťami opiera o stôl, má preložené ruky a na nich opretú hlavu, sa snaží prilákať pozornosť muža. Je to veľmi známe ženské gesto, kedy je rada vystavovaná na obdiv a je otvorená lichoteniu, flirtovaniu a zábave.

Pokiaľ má žena počas rozhovoru spojené nohy a telom je od vás vzdialená, prejavuje tým, že o vás nemá záujem a večer pôjdete domov sami.

Ako porozumieť mužským gestám a signálom?

Muži nezvádzajú ženy gestami, ale len reagujú na ženské signály.

Vyčnievajúce palce. Palce sú prominentné v mnohých gestách rúk, pretože predstavujú silu charakteru a ega. Ak mužovi vyčnievajú palce z vrecka nohavíc, keď prechádza okolo ženy, vyjadruje tým, že je pre neho príťažlivá. Naopak, muž majúci celé ruky vo vreckách neprejavuje o vás záujem.

Muži radi dávajú na obdiv svoj rozkrok. Sed, pri ktorom sú jeho nohy pevne na zemi, no naširoko od seba, upriamuje pozornosť na jeho mužstvo.

Ak má muž zastrčené prsty za opaskom alebo jemne v nohaviciach v mieste nad genitáliami, týmto gestom dáva žene najavo, že je pripravený na akciu.

Aby vyzerali pre ženu, o ktorú majú záujem, atraktívnejšie, nevedomky si naprávajú oblečenie. Narovnávajú si svoju kravatu, odstraňujú si imaginárny prach z ramien alebo si naprávajú nohavice. Vysielajú tým signál, že chcú vyzerať pre vás čo najlepšie.

Pokiaľ si muž v stoji dá ruky v bok, chce sa stať výrazným a upozorniť na seba. Je to silné gesto, ktorým naznačuje, že má chuť na sex.

Pokiaľ má muž na sebe priliehavé nohavice, chce upozorniť na svoju mužnosť a má to rovnaký efekt, ako keď si žena dá push-up podprsenku.

Pokiaľ sa zoznámite s niekým novým, všímajte si jeho gestá a možno vám to pomôže zistiť, či o vás skutočne prejavuje záujem alebo sa s vami rozpráva len zo zdvorilosti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom