Ako spevniť vnútorné stehná? Poznáme 5 perfektných cvikov!

Ako spevniť vnútorné stehná? Poznáme 5 perfektných cvikov!
Ako spevniť vnútorné stehná? Poznáme 5 perfektných cvikov! www.thinkstockphotos.com

Trápia vás trasľavé stehná? Pokiaľ si partiu vnútorných stehien nedokážete vyformovať nech robíte čokoľvek, dáme vám pár tipov.

Cvičenie doma je lacné a pohodlné a dosiahnuť môžete krásne krivky. Stačí mať pevnú vôľu a prekonať lenivosť. Práca na postave ako z módneho časopisu si vyžaduje pravidelnosť.

Aké cviky pomáhajú na stehná? Tu je pár tipov na účinné cviky na vnútorné stehná, ale aj iné partie.

Drepy

Nohy rozkročte o čosi širšie než je úroveň panvy a napodobujte pohyb, akoby ste si sadali na stoličku. Zadok nesmie presiahnuť túto úroveň, takže drepy do čupnutia nie sú také efektívne a derú kolená.

Nožnice

Ľahnite si na chrbát a striedavo kmitajte nohami vo vzduchu. Môžete tak urobiť aj krížovým striedaním jednej nohy cez druhú. Tento cvik je okrem stehien vhodný aj pre spevnenie brušného svalstva.

Mostík

Chcete pekné pozadie? Vyskúšajte tento cvik. Ľahnite si na zem a pokrčte kolená. Majte ich blízko seba a dvíhajte panvu smerom hore a dolu. Tento pohyb je potrebné opakovať minimálne 50-krát za deň, aby sa dostavil výrazný výsledok.

Sed pri stene

Oprite sa o stenu a pokrčte nohy v kolenách, čím docielite sedavú polohu. Panva musí byť kolmo na podlahu. Snažte sa v tejto polohe vydržať čo najdlhšie.

Bočné kmity

Ľahnite si na bok. Pokrčte lakeť do úrovne pod ramenom. Vrchnú nohu pokrčte v kolene a dvíhajte ju kmitavým pohybom hore a dolu tak, aby ste sa nedotkli druhej nohy. Tento cvik robte po desiatkach a vystriedajte druhú stranu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom