Zbavte sa bolesti v nohách za 5 minút pomocou týchto účinných cvičení

Zbavte sa bolesti v nohách za 5 minút pomocou týchto účinných cvičení
Zbavte sa bolesti v nohách za 5 minút pomocou týchto účinných cvičení Thinkstock

Ak trpíte bolesťami v kĺboch, najmä v chrbte, bedrového a kolenného kĺbu, dobre viete, ako môže byť život neznesiteľný. Naše denné aktivity, medzi ktoré patrí práca, nakupovanie v obchode, či cesta domov, sa stávajú náročnými. Skúste vyriešiť tento problém. Pomôcť vám môžu nasledujúce cvičenia, ktoré povolia svalové napätie.

Cviky pre chrbát, bedrový a kolenný kĺb

Verili by ste tomu, že bolesť chrbta pomôžu zmierniť vaše nohy? Skutočne je to tak. Sú ideálnym miestom na liečbu príznakov, pretože bývajú spojené so všetkými ostatnými oblasťami vášho tela.

Pred začatím akéhokoľvek cvičenia, doprajte nohám teplý kúpeľ. Pomocou neho sa totiž uvoľnia svaly.

Cvicenie.jpg

Chôdza po špičkách

Tento jednoduchý a ľahký cvik pomôže nielen k posilneniu svalov dolných končatín, ale aj členkov. Postavte sa na špičky a nepretržite kráčajte 20 sekúnd. Zastavte sa a odpočiňte si 10 sekúnd a opakujte aspoň päťkrát.

Chôdza po okrúhlych kameňoch

Vyzujte sa a naboso prejdite po okrúhlych kameňoch. Jednoduché a účinné.

Rozcvička tanečníkov

Toto cvičenie často používajú športovci a tanečníci. Spočiatku sa jednoduchý a otáčavý pohyb prstov na nohách môže zdať neefektívny, ale po čase zistíte, že vaše členky a prsty sú ohybnejšie. Aký to má súvis s bolesťou chrbta? Mnoho ľudí, ktorí mávajú stuhnuté členky a prsty na nohám, často trpia bolesťami chrbta, bedier a kolien.

Toto cvičenie možno vykonať jedným z dvoch nasledujúcich spôsobov. Po prvé, ľahnite si na chrbát a zdvihnite jednu nohu. Otáčajte členkom proti smere hodinových ručičiek. Opakujte s druhou nohou.

Druhý spôsob, ako robiť toto cvičenie – sadnite si na podlahu s oboma nohami natiahnutými pred seba a robte rovnaké otáčavé pohyby ako v prvom prípade.

Ceruzky v prstoch

Jedná sa o rýchle a jednoduché cvičenie. Môžete si ho zacvičiť takmer kdekoľvek, dokonca aj na vašom stole! Potrebujete sa len vyzuť z topánok a dať dole ponožky. Položte si ceruzku na podlahu a zdvihnite ju prstami na nohách. Držte ceruzku v tejto polohe po dobu 10 sekúnd, položte a znovu zdvihnite. Mali by ste opakovať toto cvičenie päťkrát s každou nohou a robiť ho 2-3 krát denne.

Tieto cviky sú rýchle, jednoduché a účinné spôsoby liečby bolesti chrbta, bedier a kolien. Aj keď v závažných prípadoch nemôžu nahradiť odbornú liečbu, veľa ľudí trpiaci miernou až strednou bolesťou nájdu výraznú úľavu vykonaním týchto cvičení niekoľkokrát denne.

Zdroj: Fithacker

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom