Najčastejšie sa venujeme svojej tvári alebo vlasom. Nevedomky však pritom zanedbávame oblasť, ktorá je dosť citlivá.
Koža v okolí podpazušia je mimoriadne citlivá. Preto môžu vznikať aj problémy s tým súvisiace. Ako im predchádzať a ako sa správne starať o jemnú pokožku?
Holenie vs. depilácia
Pri holení by ste mali mať vždy ostrú žiletku. Vzhľadom k tomu, že chĺpky nám narastajú v rôznych smeroch, nepostačuje jeden ťah zhora nadol, ale je nutné urobiť aj protichodné ťahy. Z toho dôvodu je pokožka vystavovaná riziku podráždenia. Preto je vhodné používať upokojujúce gély ako napríklad s výťažkom z aloe vera. Eliminuje zápaly a podráždenie kože.
Depilácia je veľmi výhodná preto, že ochlpenie nerastie týždeň až dva. Je to individuálne. Dbajte však na dôkladné ošetrenie kože, ktorá môže byť veľmi podráždená pri citlivejších typoch.
Laser
Finančne nákladné, no účinné riešenie pre vaše dokonale jemné podpazušie. Pokiaľ chcete zaznamenať trvalý výsledok, je potrebné absolvovať aj 6-10 procedúr.
Zápach
Po holení nikdy nepoužívajte hneď dezodorant. Je dôležité, aby sa pokožka nepodráždila, aby si chvíľu oddýchla. Počkajte aspoň 10-15 minút a následne aplikujte. Významný účinok docielite pomocou antiperspirantov s výťažkami z ľanových semien. Extrakt zabezpečuje hebké a mäkké podpazušie a chráni proti potu a zápachu. Nepoužívajte hocijaké škodlivé, póry upchávajúce dezodoranty, ktorými vás láka ku kúpe reklama. Tie bývajú niekedy najškodlivejšie.
Zmena farby pokožky podpazušia
Podpazušie môže tzv. hyperpigmentovať, čiže nadmerne stmavnúť. Tieto zmeny na koži môžu mať rôzne príčiny. Nadmerné vystavovanie UV žiareniu môže stimulovať a vytvárať tmavý farebný pigment. Ďalšími faktormi môžu byť hormonálne zmeny a podráždené alebo alergické reakcie na produkty. Pokiaľ by ste si nejaké zmeny všimli, návštevu u dermatológa neodkladajte.