5 skvelých tipov, ako predísť vráskam na krku

Vrásky, žena, beauty
5 skvelých tipov, ako predísť vráskam na krku Thinkstock

Pokiaľ ide o starostlivosť o pleť, väčšina z nás ju venuje najmä pokožke na tvári, kde si najľahšie všimneme každú novú vrásku a zmenu. Neuvedomujeme si ale, že našu pozornosť si rovnako vyžadujú aj oblasť krku a dekoltu.

Pokožka v oblasti krku a dekoltu je veľmi tenká a proces starnutia sa na nej prejaví dokonca skôr ako na tvári. Prejavom starnutia môžu byť jemné ale i hlboké vrásky, suchosť či ochabnutosť. Starnutie síce nezastavíme, ale dodržiavaním určitých zásad môžeme jeho prejavy na krku spomaliť.

Krémy nie sú len na tvár

Do večerného a ranného kozmetického rituálu by sme preto mali zahrnúť aj krk a aplikovať naň čistiacu pleťovú vodu, toner, sérum a hydratačný krém. Pokožke krku takisto prospeje pravidelné používanie peelingu a pleťovej masky. Ak sa obávate predčasných vrások na krku, určite používajte aj sérum proti vráskam. Uvidíte, že vďaka dôkladnej starostlivosti bude pleť o poznanie hladšia a krajšia.

Hydratácia je povinná

Hydratácia pokožky krku je veľmi dôležitá. Na krku je totiž menej mazových žliaz ako na tvári a pleť má preto rýchlejšiu tendenciu byť suchou a podráždenou. Pravidelné používanie kvalitného hydratačného krku pokožke zabezpečí vláčnosť a elasticitu. Hydratačný krém je na krk dobré nanášať každý večer a ráno – odmenou vám bude mladistvo pôsobiaca pokožka.

Ochranný faktor je alfou a omegou

Ochrana pleti pred UVA a UVB lúčmi je snáď najdôležitejšou časťou kozmetickej starostlivosti. Napriek tomu mnohí z nás krém s ochranným faktorom na krk nepoužívajú. Platí jednoduché pravidlo – je jedno o ktorú časť tela ide, ak je pokožka vystavená slnku, treba ju chrániť. Pokožka vystavená slnečnému žiareniu sa bez ochrany ľahko spáli, zvyšuje sa tendencia tvorby vrások, pigmentových škvŕn a popraskaných žiliek. Pri výbere ochranného faktoru sa treba riadiť typom našej pokožky a množstvom slnečného žiarenia ktorému ju vystavíme. Väčšine ľudí na bežnú ochranu pred slnkom postačí ochranný faktor SPF 30. Ak sme slnku vystavení dlhšie, napríklad pri pobyte na pláži, je dobré krém nanášať opakovane, prípadne použiť vyšší ochranný faktor.

Pozor na to, ako spíte

Ak je to čo i len trochu možné, snažte sa spávať na chrbte. Nie vždy sa to dá, keďže všetci zaspávame v polohe, ktorá je nám najpohodlnejšia, ale za pokus to určite stojí. Keď spíme na bruchu alebo na boku, na hornej časti tela sa nám totiž prirodzene vytvárajú záhyby ktoré postupne vedú k tvorbe menších či väčších trvalých vrások.

Doprajte krku oddych

Viete koľko času trávite pozeraním do telefónu či na monitor počítača? V prípade väčšiny ľudí sú to denne celé hodiny, pričom málokto si uvedomuje že napríklad pri pozeraní do telefónu držíme hlavu neprirodzene dlho v rovnakom uhle. Na krku sa nám potom tvoria záhyby a z nich napokon trvalé vrásky. Urobte si niekoľko krát za deň jemný strečing, pri ktorom krk natiahnete zo strany na stranu a spredu dozadu. Pomôže aj to, keď monitor počítača umiestnite do výšky vašich očí.

Pamätajte si, poctivá každodenná starostlivosť o pokožku tváre a krku sa vám v budúcnosti odmení mladistvým výzorom a s ním spojeným príjemným pocitom.

Herbalife

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom