Aj ženy sú neverníčky. Prečo podvádzajú ony?

Nevera zena podvod muž
Foto: ilustračné, GettyImages

Vedeli ste, že fenomén nevery sa netýka len mužov? Aj keď sa mnohí z nás môžu domnievať, že podvádzajú hlavne páni, skutočnosť je o niečo komplikovanejšia.

Ženy sa taktiež niekedy uchýlia k nevere, no ich dôvody a motívy môžu byť odlišné. V tejto dobe, kedy vzťahy a ich dynamika zažívajú rôzne zmeny, je dôležité poznať rôzne aspekty a faktory, ktoré môžu ženy viesť k podvádzaniu.

Preto sa pozrime bližšie na niektoré z týchto dôvodov, aby sme lepšie porozumeli tomuto komplexnému javu.

Stereotyp v posteli

Sex s rovnakou osobou, na rovnakom mieste, či dokonca v rovnakej polohe časom zovšednie a stane sa monotónnym. Naopak, sex s niekým novým je vzrušujúci a zakázaný, a navyše sa pri ňom do tela uvoľňuje podobná dávka dopamínu, ako pri užití drog.

Pocity zanedbávania a nedocenenia

Ženy vo vzťahu a v manželstve zastávajú mnoho úloh – sú upratovačkami, poslíčkami, nakupujú, starajú sa o deti, varia, liečia a sú tiež milenkami. Nie je preto prekvapujúce, že ich to po čase prestane baviť, a keď sa začnú cítiť viac gazdinkami ako milovanými ženami, môžu sa začať obzerať po zmene. Skutočnosť, že partner trávi nekonečné hodiny v práci, cestovaním alebo s kamarátmi, im dáva ďalšie dôvody, hľadať pozornosť inde.

Zvýšenie sebavedomia

Sex môže pôsobiť ako okamžitý životabudič a posilňovač sebavedomia, vďaka ktorému sa žena cíti príťažlivejšia, krajšia a milovanejšia. Ak sa žena cíti zanedbávaná a nedoceňovaná, práve sexuálna aférka môže byť liekom, ktorý potrebuje.

Pomsta alebo odplata za neveru

Ani peklo nie je horšie ako zradená žena. Či už bol partner neverný, prišiel o prácu, zle investoval alebo klamal, žena sa pri zrade dôvery cíti zranená a podvedená. Vtedy sa môže rozhodnúť vrátiť mu to, aby vyrovnala skóre.

Nedostatok sexu

Na začiatku vzťahu ste dokázali byť celé noci hore a užívať si, no časom zasiahla rutina, povinnosti, prípadne aj deti, a spánok sa pre vás stal dôležitejší, ako sex. Ženy však potrebujú cítiť, že po nich muži túžia a ak ten pocit nemajú, môžu ho začať hľadať niekde inde.

Emocionálne ochladnutie partnera

Ženy sú veľmi emocionálne bytosti a rovnako, ako občas potrebujú fyzickú podporu, potrebujú aj tú emocionálnu.

V skratke, nežné pohlavie tiež nie je imúnne voči fenoménu nevery, pričom dôvody môžu byť rôznorodé a zložité. V meniacom sa svete vzťahov je dôležité hľadať porozumenie a nájsť spôsoby, ako udržať vzťahy zdravé a spokojné pre obidve strany.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom