7 vecí, ktoré môžu za váš katastrofálny sexuálny život

7 vecí, ktoré môžu za váš katastrofálny sexuálny život
7 vecí, ktoré môžu za váš katastrofálny sexuálny život Thinkstock

Nemôžete sa zhodnúť v posteli? Čo je najčastejšou príčinou, že váš sexuálny život dostáva zabrať? Prezradíme vám skutočnosti, ktoré bývajú najčastejším možným dôvodom.

Hormóny

Každý deň ovládajú náš život bez nášho vedomia. A tak je to aj v našom intímnom živote. V niektoré dni v mesiaci sa nás zmocní veľká túžba po partnerovi. Inokedy nemáme na to ani pomyslenie. Príčinou je, že hormonálny koktail v ženskom organizme kolíše z dôvodu menštruačného cyklu. Rovnako aj u mužov funguje testosterón ako stimulátor chuti na milovanie. Aby sa zvýšila šanca na otehotnenie, je jeho koncentrácia v dňoch pred ovuláciou a počas nej obzvlášť vysoká. Zlepšuje sa tiež prekrvenie ženských pohlavných orgánov a naša nálada, pretože náročné obdobie predmenštruačného syndrómu skončilo. Urýchľuje sa metabolizmus. Veľa žien trochu schudne a tým pádom máme väčšiu chuť na sex.

Tempo

Túžite po dlhej a vášnivej predohre a on ide hneď na vec? Jasne, každá z nás má občas chuť na rýchlovku, ale… Mužom často stačí iba pohľad na obnažené ženské telo a ich túžba rýchlo narastie. Na rozdiel od silnejšie pohlavia, nás ženy zas naštartuje skôr myšlienka na sex, pretože okolitý svet potom ostáva na okamih stáť a prehlbuje sa pocit vzájomnej blízkosti a intimity. K tomu, aby sme dosiahli vyvrcholenie, potrebujeme v priemere tri až desaťkrát dlhšiu dobu ako muži. Príčinou sú odlišné krivky vzrušenia. Muž sa rýchlo rozpáli a potom rovnako rýchlo vyhasne. Žena sa pomaly rozohrieva a dlhšie trvá, kým vychladne. Ako si s tým poradiť? „ Zasväťte ho do tajov svojho erotického vnímania, potom to vyplynie samo od seba,“ radí sexuologička Vanessa del Rae z Berlína. „ Pretože ženy to jednoducho prirodzene nedokážu, mali by sa muži naučiť na začiatku tlmiť svoje vzrušenie,“ dodáva. Zoberte teda odvahu a zašeptajte mu do ucha, aké sú vaše potreby preto, aby ste si všetko poriadne užili. Možno bude na začiatku prekvapený z vašej úprimnosti, no určite rád vaše želania naplní. Väčšine mužov totiž záleží na tom, či svoju partnerku v posteli dokážu uspokojiť.

Konflikt

Máte za sebou nepríjemnú výmenu názorov a on sa chce udobrovať v posteli? A vy ho nechcete ani vidieť! Táto skutočnosť vyplýva z rozdielností mužského a ženského mozgu. Konflikt v ženskom mozgu totiž spúšťa lavínu negatívnych hormonálnych reakcií. Dokonca veľa sexuálnych terapeutov preto tvrdí, že pre ženu patrí k predohre všetko, čo sa stane do 24 hodín pred sexom, zatiaľ čo pre mužov platí iba to, čo sa deje 3 minúty pred ním. Žena teda nemôže mať na svojho partnera zlosť a zároveň po ňom túžiť. Zatiaľ čo väčšine mužov sex na uzmierenie pripadá viac než úžasný.

Ako to riešiť? Najskôr si to spolu všetko vyjasnite. Po výbuchu emócií prichádza väčší pocit vzájomnej blízkosti. Ak sa chcete najskôr porozprávať, urobte to. Ale spoločné milovanie zámerne neodmietajte („S tebou? Teraz? Tak to teda určite nie!“). Pre mužov je to totiž najodpornejší mocenský prostriedok. Skúste sa zamyslieť, čo vlastne chcete. Túžite zbytočne naťahovať váš konflikt, alebo si želáte mať ho čo najrýchlejšie za sebou, aby ste mohli ďalej spokojne žiť?

Načasovanie

Jeho túžba je najsilnejšia ráno a vaša zase večer. Alebo naopak. Chuť na sex je veľmi individuálna u každého z nás. Väčšinou sú však v ranných hodinách vzrušenejší muži. Ich hladina testosterónov stúpa o 30 percent, to túžbu zvyšuje. Naproti tomu ranná erekcia, ktorá sa objavuje väčšinou od 4 do 7 hodín, s túžbou automaticky nesúvisí. Taktiež ženy bývajú často v noci vzrušené a dochádza k zvýšenému prekrveniu pohlavných orgánov. Zistili to vedci skúmajúci spánok, ktorí odhalili, že telo toto pravidelné prekrvenie potrebuje na otestovanie, či ešte bezchybne funguje. Ako sa však zladiť, aby ste obaja mali v rovnakom čase chuť na spoločné milovanie? Ak večer býva unavený a vás sa zmocní túžba, skúste mu vkĺznuť do sprchy a jasne mu povedzte, čo by ste si od neho želali. Skutočná erotika totiž začína u mužov väčšinou v hlave prostredníctvom sexuálnych myšlienok či vzrušujúcich obrazov. Opačný prípad: on chce, ale vy nie? Samozrejme, v posteli vás nemôže partner k ničomu nútiť, ani vy sama sa nesmiete premáhať. Ale niekedy nezaškodí, keď sa necháte trochu prehovárať. Čím dlhšie spolu ste, tým menej vás prepadne sexuálna túžba. „ Môžete taktiež občas niečo urobiť pre svojho partnera,“ hovorí Vanessa del Rae. „Pokiaľ sa to nestane pravidlom, nemusíte sa obávať o svoju ženskú suverenitu.“

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom