Odhaľte 8 najčastejších mužských klamstiev!

Muž, klamstvo, ruka, klamať, nevera
Thinkstock

Čo klamára prezradí a ako najlepšie na klamstvá reagovať? To všetko sa dozviete tu:

Myslíte si, že vám váš miláčik hovorí všetko alebo muži vo vašom živote sú len pravdovravní? Ste na omyle. Zisťovali sme za vás, aké klamstvá silnejšie pohlavie najčastejšie používa. Tu sú:

Určite mi nevadí, že budeme iba kamaráti

Dôvod: Muž, ktorý takto klame, pochopil, že nemá inú cestu, ako sa k vám dostať. Ak ste zadaná, či z iných dôvodov nechcete s ním nič viac, volí aspoň možnosť byť vo vašej blízkosť. Je to lepšie, ako vás navždy stratiť. Veď nádej umiera posledná…

Ako zareagovať?

Ak vám na tom mužovi záleží, prestaňte sa s ním stretávať. Všetko ostatné je preň mučenie. Ženy a muži nemôžu spolu priateliť. Aspoň vtedy nie, keď jeden z nich dúfa, že sa to po čase zmení na niečo vážnejšie. A verte, že to tak väčšinou je.

Vôbec nie som žiarlivý

Dôvod klamstva: Ktorý muž sa chce ponížiť a ukázať svoju slabú stránku? Konkrétne, že by ho mohol ohroziť nejaký váš bezvýznamný kolega či iný týpek, kvôli ktorému mu vrie krv natoľko, že sa v nej dajú uvariť rezance? Iba ten, ktorý trpí chorobnou žiarlivosťou, ale to už je iný príbeh. Všetko ostatné sa skryto zožiera, keď mu rozprávate o skvelom chlapíkovi, len aby slabosť nepriznal. Ak by to totiž vyšlo najavo, uvedomil by si, že ho máte v hrsti. A to samozrejme nechce, pretože chlap musí mať predsa vždy všetko pod kontrolou, nie?

Ako reagovať?

Neriešte to. Určite neuškodí, keď mu občas dáte pocítiť, že preň nie ste samozrejmosťou.

Sedem obľúbených mužských slov, ktoré vás vytáčajú!

Veľmi ti to pristane

Dôvod klamstva: Zbláznili ste sa? Chcete, aby vám povedal pravdu? Chcete, aby sa vystavil ďalším hodinám čakania, kým sa rozhodnete, čo na seba a v najhoršou prípade, aby pre to trpela jeho peňaženka či spoločný rodinný rozpočet v prípade, keď sa rozhodnete nabehnúť do obchodu po novú vec?

Ako reagovať?

Radšej sa vôbec nepýtajte a pozrite mu rovno do očí. Tak najskôr zistíte, či mu vaša voľba pripadá príťažlivá.

Toto zvládnem, to je maličkosť

Dôvod klamstva: V prvom rade klame sám seba. Muž skutočne verí, že to dokáže. Potvrdzuje to aj jedna štúdia, ktorá zistila, že dvaja z troch mužov sú presvedčení, že by v prípade núdze dokázali pristáť s lietadlom. Je to skutočne obdivuhodné. Kde sa v silnejšom pohlaví berie toto obrovské sebavedomie? Vraj za to môže evolúcia. Silnejší berie všetko. Aj všetky samice.

Ako reagovať?

Nech robí čo robí, nechajte ho to robiť a dokazovať sebe i vám, že na to má. Aspoň sa pobavíte. Náš tip: Pre istotu majte po ruke telefónne číslo na daného odborníka. A hasičov! 🙂

Už idem

Dôvod klamstva: Muž používa toto klamstvo, aby si ušetril hádku s vami. Silnejšie pohlavie je vraj v niektorých veciach nad vecou a netrápi ho, že vy ho čakáte doma s večerou. Tak radšej namiesto: „Ešte si dám pár pív a vyzerá to tak, že sa do polnoci odtiaľto nevyhrabem,“ povedia: „Už idem, miláčik.

Ako zareagovať?

Predovšetkým zachovajte pokoj a zbytočne si nekazte deň rozčulovaním sa. Ak vás ale necháva čakať často či dlho, a najmä, keď ste ešte na začiatku vzťahu, treba mu vysvetliť, aby si zmenil načasovanie, inak mu odbije posledná hodinka. 🙂

Sex na prvej schôdzke? Určite NIE!

sex
shutterstock

Dôvod klamstva: Potešujúca správa, dámy. Ak muž takto klame, je to dôkaz toho, že sa mu páčite. Dokonca uvažuje, že by z toho mohlo byť niečo viac. Pravdou by totiž vo vás vyvolal dojem, že ste preň iba dievča do postele. Je to vlastne úplne jednoduché. Každý chlap chce byť v očiach svojej vyvolenej čo najkrajší.

Ako reagovať?

Najlepšie je, ak to necháte tak a zoberiete toto klamstvo ako kompliment a dôkaz toho, že mu na vás záleží. Však vy viete svoje. Veď je to predsa klamstvo z lásky. 🙂

Aké vety nebudete nikdy počuť v manželstve?

To som varil úplne sám

Dôvod klamstva.: Muži jednoducho potrebujú ženám dokázať, že sa o nich vedia postarať. Nie je ten váš Zdeněk Pohlreich, Jamie Oliver, Gabo Kocák, Vojto Artz? Ta nech? Snaha sa cení.

Ako reagovať?

Môžete mu prehľadať odpadky a nájsť obaly z polotovarov, ale načo. Berte to radšej ako snahu, že vás chcel oslniť všetkými možnými prostriedkami.

Zavolám ti

, telefón, volať, telefónovať, pekný
muž Thinkstock

Dôvod klamstva: Zlá správa, nemá záujem. Pravdepodobne vám chce zlomiť srdce, ale z očí do očí to nedokáže. Máloktorý muž si vie rady so ženským smútkom. Preto je po nevydarenej schôdzke jednoduchšie povedať: „Zavolám ti.“

Ako zareagovať?

Ak máte zo stretnutia zlý pocit aj vy a ste presvedčená, že klame, nevyhadzujte mu to na oči. Tak ho len utvrdíte, že spraví dobre, ak vás úprimnosti v budúcnosti ušetrí. Preto ho predbehnite! Povedzte mu vy, že sa ozvete. Vsaďte sa, že bude nad kopačkami ešte rozmýšľať a vy získate body naviac. Keď ho odmietnete prvá, budete preň príťažlivejšia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom