7 prekvapujúcich znamení, podľa ktorých spoznáte, že vás partner podvádza

Muž

Samozrejme, ak váš partner chodí domov neskoro v noci s otlačkom  rúžu na jeho obľúbenej košele  a tiahne  sa okolo neho parfum, ktorý s istotou nepatrí vám, je celkom zrejmé, že niečo nie je v poriadku. Ale často sú známky nevery oveľa jemnejšie. Či už máte len prchavé obavy z nezvyčajného správania svojho partnera alebo sa vážne obávate, že má váš partner pomer, odborníci prezradili, na ktoré signály by ste si mali dať pozor.

1. Vyhýbajú sa spoločným nákupom

Záväzky ako je kúpa domu alebo automobilu naznačujú, že partneri počítajú so svojím vzťahom dlhodobo. A aj keď je možné, že je váhanie vášho partnera spôsobené iba obavami o financie, môže to byť aj znamenie, že vás podvádza, obzvlášť vtedy, ak to nebol v  minulosti problém. Veľké záväzky sťažujú rýchly odchod zo vzťahu. Ak plánujete nejaký väčší záväzok a váš partner sa len vyhýba  a váha, nebojte sa opýtať, čo stojí za jeho váhaním. Ak znervóznie a nejde o peniaze, mohlo by to naznačovať, že niečo nie je v poriadku.

2. „Zabúdajú“

Ľudia, ktorí podvádzajú, majú sklon zabúdať alebo vynechávať dôležité veci. Príkladom môže byť situácia, kedy sa vám partner zabudol zmieniť o tom, že strávi celý večer so svojimi spolupracovníkmi alebo že ho pozval kamarát na víkendovú pánsku jazdu. Možno je taký „výpadok pamäti“ úplne neškodný. Ale ak takéto správanie pretrváva a stáva sa podozrivo často, odráža všeobecnú nepoctivosť a v takom prípade by ste sa mali držať na pozore.

3. Nedá z ruky telefón

Najprv upozornenie – niektorí ľudia sú naozaj závislí na svojom telefóne a používajú ho zo zvyku alebo z nudy. Ale problém nastáva, keď je to pre vášho partnera naraz nová vec a s telefónom chodí aj do kúpeľne a na WC. Takéto správanie je podľa odborníkov znepokojujúce. Zbystrite tiež v prípade, keď si partner vypína na mobile zvuk a keď už ho odloží, pokladá ho vždy displejom nadol.

nevera

4. Sledujte reč tela

Malo by vám byť príjemné stráviť spolu pokojné chvíle a porozprávať sa. Ale keď váš náprotivok niečo skrýva, všímajte si neobvyklých (a často nevedomých) gest čiže reči tela. Hojdanie sem a tam ukazuje, že sa človek cíti neisto a je nervózny. Tiež hrbenie môže byť varovným znamením. Ak sa človek, ktorý má inak dobré držanie tela, pri konverzácii s vami začne hrbiť, znamená to, že sa hanbí alebo sú si vedomí toho, že urobili niečo zle.

5. Dostávate veľa darčekov

Podvodníci dávajú darčeky, aby zakryli pach viny a uľavili svojmu svedomiu. Všímajte si tiež toho, či je váš partner pri odovzdávaní darčeka neobvykle až moc veselý. „Ľudia majú niekedy lepšiu náladu ako zvyčajne, keď podvádzajú“, hovorí vzťahový terapeut. „Ich veselá tvár, spojená s potrebou potešiť a tzv.“ zavrieť partnerovi pusu „, väčšinou vedie k zjavnej zmene správania.

6. Venuje viac pozornosti svojmu vzhľadu

Môže ísť o zmenu účesu, o náhle nakupovanie nového oblečenia alebo časté návštevy posilňovne. Iste, zmena je život, a možno je súčasťou novoročného predsavzatia alebo túžby potešiť priamo vás. Ale všetko má svoje medze. Znepokojujúcim znamením sú nákupy novej, sexi spodnej bielizne, v ktorom ste ale svoj náprotivok nikdy nevideli.

7. Preháňajú

Konečne príde partner domov z práce a vy sa spýtate, aký mal deň a ako bolo na pracovnej party. Miesto bežnej odpovede, že dobre, vám partner popíše celý zoznam hostí, všetky chody, ktoré boli podávané, a minútu po minúte vyrozpráva, čo kto povedal a čo sa stalo. Klamári totiž príliš hovoria. Keď hovoríme pravdu, máme tendenciu byť struční. Podvodníci často vytvárajú dlhé príbehy o osobitných situáciách a miestach, kde toho dňa boli, aby si tým zaistili alibi.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom