6 ranných trikov: Takto nakopnete metabolizmus za pár minút!

6 ranných trikov: Takto nakopnete metabolizmus za pár minút!
6 ranných trikov: Takto nakopnete metabolizmus za pár minút! Thinkstock

Poznáte to. Sú dni, keď ste hneď ráno bez energie a o vašom trávení nehovoriac. Zistili sme za vás, ako váš metabolizmus perfektne naštartovať.

1. Nastavte si budík o dvadsať minút skôr

Zdá sa vám to ťažké, ale oplatí sa. Skoršie vstávanie totiž povzbudí váš metabolizmus. Ide hlavne o správne načasovanie vyprázdňovania hrubého čreva a vy sa tak skôr zladíte s vlastným telom. Máte totiž viac času na ranné vyprázdnenie a nemusíte zadržiavať stolicu napríklad počas cesty do zamestnania. Takto pomôžete vášmu organizmu zbaviť sa toxínov. Ak sa vám ráno vstáva ťažko, skúste ísť spať o niečo skôr. Tu platí – váš deň začína už večer, nie ráno.

2. Vypite pohár vlažnej vody s citrónom

Skvelým spôsobom, ako hneď ráno rozbehnúť váš metabolizmus, je vypiť každé ráno pohár vlažnej vody s citrónovou šťavou. Dôvod? Vyčistí to váš tráviaci trakt. Dajte si však pozor, aby voda nebola príliš studená. Ak má menej stupňov, ako vaše telo, spaľovanie tukov to naopak spomalí. Ak vám vadí kyslá chuť citrónu, nič sa nestane, keď si do pohára s vodou pridáte dve, či tri čajové lyžičky medu.

3. Zacvičte si 5 Tibeťanov

Táto zostava cvikov dokáže perfektne naštartovať váš metabolizmus. Trvá maximálne desať minút a zahrňuje otáčanie v páse, dvíhanie nôh, prehýbanie sa a vypnutie celého tela. Skúste toto cvičenie zahrnúť do raňajších úkonov a neobanujete.

4. Raňajkujte vajíčka

A to nezáleží, akým spôsobom si ich spravíte. Vajíčka sú výbornou potravou pre urýchlenie vášho metabolizmu. Navyše obsahujú dostatok bielkovín, ktoré vás zasýtia na dlhý čas a vy nebudete potrebovať maškrtiť počas dňa.

5 najväčších hriechov počas chudnutia! Ako ich prekonať?

5. Nájdite si čas na cvičenie s činkami

Možno už viete, že najlepším spôsobom, ako zrýchliť spaľovanie tukov, je vytvoriť si dostatok svalovej hmoty. Preto do ranného stereotypu určite zahrňte posilňovanie s činkami, ktoré trvá aspoň 15 minút.

6. Pomáha tiež zelený čaj

Aj tento nápoj je vhodným pomocníkom, ktorý nakopne váš tráviaci trakt. Zelený čaj obsahuje antioxidanty, ktoré celkovo prospievajú vášmu zdraviu a tiež látku zvanú EGCG a katechiny, ktoré stoja za zrýchlením metabolizmu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom