5 super tipov, ako na mastnú pleť

Krásna pleť
Doprajte pleti dokonalý večerný relax Thinkstock

Ak máte prirodzene mastnú pleť, určite dobre poznáte ten večný boj – chcete mať pokožku hydratovanú, ale zároveň chcete zabrániť prebytočnej mastnote. Skúste sa inšpirovať nasledujúcimi tipmi na starostlivosť o mastnú pleť.

Aj starostlivosť o prirodzene mastnú pleť sa začína dôkladným čistením. Používajte pleťovú vodu špeciálne určenú na tento typ pokožky. Tá správna by mala spomaľovať tvorbu mazu a zároveň odstraňovať prebytočnú mastnotu z tváre. Vhodné sú aj výrobky obsahujúce jojobu alebo aloe vera. Okrem toho vám určite prospeje, keď si tvár ráno a večer pred spaním opláchnete čistou teplou vodou.

Skúste pleťové sérum

Mnohým ľuďom nevyhovujú ťažké hydratačné krémy, obzvlášť keď je vonku horúco. Našťastie existujú rôzne pleťové séra, ktoré sú ľahšie ako väčšina krémov a hydratujú hlbšie vrstvy pokožky. Pre ženy s prirodzene mastnejšou pleťou sú výborným riešením.

Podklad pod make-up

Vyskúšajte zmatňujúci podklad pod make-up. Vaša pokožka sa bude vďake nemu menej lesknúť. Dnešné podklady majú okrem toho aj ďalšie výhody – obsahujú rôzne prospešné látky, ktoré pleť nielen pripravia na aplikáciu make-upu, ale ju zároveň aj vyživujú.

Chráňte sa pred slnkom

Opaľovacie krémy boli kedysi považované za úplne nezlučiteľné s mastnou pokožkou. To už ale dávno neplatí. Dnešné zloženie je matnejšie a opaľovacie prípravky nezanechávajú pocit mastnoty. Ochrana pred slnkom je pre zdravie našej pokožky naozaj dôležitá, určite ju preto nepodceňujte. Nájdite si ochranný krém, ktorý vám bude vyhovovať a aplikujte ho každý deň.

Všetko s mierou

Aj príliš veľké množstvo krému môže mať neželaný efekt a prispieť k nepríjemnému lesku na tvári. Ak si nie ste istá, koľko krému použiť, skúste toto jednoduché pravidlo: naneste 5 malých bodiek krému na čelo, nos, bradu a líca. Potom krém rozotrite smerom hore a do strán. Krém nechajte vstrebať do pokožky. Ak sa vám niektorá oblasť tváre stále zdá suchá, naneste krému ešte trochu viac.

Ílová maska

Prirodzene mastnej pleti prospeje aj pleťová maska. Vyberte si napríklad ílovú, ktorá z pleti odstráni prebytočné oleje, nečistoty a odumreté bunky. Zamedzíte tak upchávaniu pórov a nebudete sa musieť trápiť s vyrážkami. Dobrá ílová maska by si takisto mala poradiť s rozšírenými pórmi.

A ešte zopár tipov:

  • Každé ráno a večer používajte tonizujúci prípravok, ktorý pokožku zjednotí
  • Vždy pri sebe majte zmatňovacie obrúsky, ktorými z tváre odstránite prebytočnú mastnotu
  • Nepoužívajte mnoho krémov naraz – kúpte si napríklad denný krém, ktorý už obsahuje ochranný krém

Zdroj: Herbalife

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom