5 najlepších cvičení pre dokonalý pás a brucho

5 najlepších cvičení pre dokonalý pás a brucho
5 najlepších cvičení pre dokonalý pás a brucho Thinkstock

Prestaňte snívať o dokonalom páse a plochom brušku a konečne priložte ruku k dielu. Máme pre vás zoznam najúčinnejších cvičení zameraných na tieto oblasti.

Prvý cvik

Ľahnite si na pravý bok, vzoprite sa na pravom predlaktí. Hornú nohu dajte pred spodnú, obe nohy potiahnite. Ľavú ruku si dajte v bok a zdvihnite panvu tak vysoko, ako dokážete. Povoľte. Opakujte trikrát na každú stranu.

Druhý cvik

Ľahnite si na chrbát, zľahka zdvihnite trup a nohy. Ľavú nohu pokrčte a pritiahnite k trupu.

Vráťte sa do polohy na začiatku cvičenia, opakujte pre pravú nohu. Vystriedajte celkom dvadsaťkrát. Pomáha formovať najmä spodnú časť brucha.

Tretí cvik

Urobte kliky na predlaktí a špičkách nôh. Spevnite pritom paže, lopatky tlačte hore. Napnite lýtka a natiahnite nohy. Ramená by mali byť kolmo nad lakťami, chrbát a nohy v jednej línii. V tejto polohe zostaňte aspoň 20 minút.

Kliky, cvičiť, cviky
http://www.thinkstockphotos.com/image/stock-photo-sport-muscular-woman-on-a-plank-position/656750902/popup?sq=exercise%20/f=CPIHVX/p=4/s=DynamicRank

Štvrtý cvik

Ľahnite si na chrbát. Dajte ruky zľahka za uši. Hlavu a nohy zľahka zdvihnite. Pokrčte pravé koleno a spojte ho s ľavým lakťom. Cvik opakujte na opačnú stranu. Vystriedajte obe nohy spolu dvadsaťkrát.

Piaty cvik

Ľahnite si na chrbát. Ruky dajte za hlavu a pokrčte nohy. Pomaly zdvihnite trup. Pozerajte pritom na strop.  Pomaly sa opäť položte na zem. Opakovať aspoň dvadsaťpäťkrát. Cvik krásne formuje predné brušné svaly.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom