12 prekvapivých faktov o manželskej zrade

12 prekvapivých faktov o manželskej zrade
12 prekvapivých faktov o manželskej zrade Thinkstock

Tiež ste zástankyňou názoru, že muž vás nepodvedie, ak bude s vami šťastný a spokojný? Omyl. Nie je to vždy nevyhnutné.

Život zväčša nebýva ako z rozprávky či zo šťastného romantického filmu a často s tým, ktorému sme sľubovali vernosť, sa nám nepodarí zostarnúť. Prinášame vám prekvapivé zistenia štúdie realizovanej Rutgers Univerzitou v New Jersey. Podľa tohto výskumu až 56 percent neverných mužov je veľmi spokojných so všetkým, čo majú v manželstve. A napriek tomu ich mimomanželský pomer vo viacerých prípadoch trvá i naďalej. Tak ako je to teda s neverou? Prečo podvádzame? Kto a s kým?

1. Muži podvádzajú, aby zachránili manželstvo

Naši manželia neznášajú manželský stereotyp. Dokáže v nich zabiť lásku k nám. A keď sa vytratí z manželských postelí aj vášeň, je väčšinou vzťah na najbližšej ceste ku koncu. Podľa rodinnej terapeutky Susan Mandel mnoho milujúcich mužov zvolia neveru, ako spôsob „nápravy“ vzťahu k svojej vlastnej žene. Potrebujú oživiť svoj život. Vyskúšať tiež inú partnerku, aby potom zistili, čo doma majú, a čo by mohli stratiť. Ľudská povaha je už raz taká. Skutočnú cenu si uvedomíme až po strate.

2. Väčšina podvádzajúcich mužov stále miluje svoju manželku

Veľa neverníkov stále miluje svoje partnerky. Oni jednoducho nie sú spokojní so situáciou, v ktorej sa nachádzajú. V mnohých prípadoch nevera prichádza vo fáze, keď už partneri dosiahli všetky spoločné ciele. Deti, dom či byt a pod.. Hoci naplnili svoje túžby, stále nie sú spokojní so svoju existenciou.

3. Muži zvyčajne podvádzajú so ženami, ktoré poznajú

Nazdávate sa, že milenky vašich mužov sú suky, ktoré poľujú na ženatých mužov? Podľa spomínanej štúdie až viac ako 60 percent nevier spáchali muži so ženami z ich okolia. Priateľka z detstva, kolegyňa, susedka. Vzťah väčšinou začína priateľstvom. Málokedy sa milenky hľadajú v bare.

4. Muži po afére nenávidia sami seba

Obviňujú sa, že zlyhali, podľahli, ublížili svojej rodine. Vo väčšine prípadov sa prebudia výčitky svedomia.

5. Neverník sa stáva hyperaktívnym v sexe

Má váš manžel odrazu väčšiu chuť na milovanie? Buďte opatrné. Možno si začal románik. A práve toto nové dobrodružstvo v ňom stupňuje sexuálnu túžbu, ale len na určitý čas.

6. Ženy podvádzajú rovnako ako muži, len je to omnoho nebezpečnejšie

No je to tak. Podvádzame rovnako ako naše mužské polovičky. V našom prípade to býva oveľa závažnejšie. Väčšina žien opúšťa kvôli milencovi svojich manželov a zakladajú nový vzťah. Muži zostávajú.

7. Nevera môže opraviť manželstvo

Je nevera pre vzťah bozkom smrti? Nie vždy. Neverní muži si často uvedomia, s kým chcú stráviť zvyšok života. A keď zistia, že nový vzťah nie je taký dokonalý, vracajú sa k svojim manželkám.

8. Veľa žien vie o nevere manželov

My ženy sme veľmi vnímavé, čo sa týka citového prežívania. Náš šiesty zmysel nás málokedy sklame. Poznáme človeka po našom boku, preto postrehneme i najmenšie odchýlky jeho správania. Príčinou tejto zmeny býva mnohokrát práve iná žena.

9. Páry nedokážu niekedy sami preklenúť neveru

Nevera je veľkou zradou. Bolí o to viac, lebo prichádza od milovanej osoby. Ak aj niektoré manželstvá sa rozhodnú pokračovať vo vzťahu ďalej, majú to ťažké. Podvedení partneri len tak nezabudnú a príval nedôvery či výčitiek vzťah neupevnia, ale práve naopak.

10. Podvádzajúci muž vie, že ublížil svoje partnerke, zničil rodinu a obetoval svoju česť

Neverník si môže byť vedomý negatívneho vplyvu nevery na svoju ženu, rodinu a seba, no napriek tomu ďalej podvádza. Prečo? Keď sa cíti nechcený, bez zmyslu, osobnú potrebu povýši nad všetko ostatné.

11. Mužom dokonca aj po návrate k žene stále chýba milenka

Rozhodli sa pokračovať vo vzťahu. Milujú svoju ženu, deti, no stále je tu pokušenie, ktoré zažili so svojou milenkou. Na vzrušujúce chvíle sa ťažko zabúda.

12. Manželka nemôže byť obviňovaná z manželovej nevery

Nevera je voľba, nie realita. Neverný muž mal na výber a zvolil si túto možnosť. Ak ho aj viedli k nevere problémy v manželstve, takýmto spôsobom sa nikdy nevyriešia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom