Zuzana Plevíková po tlačovke SaS-ky: Už sa začínam trochu aj cítiť trápne za nich

Fb_img_1720020399726.jpg
Ilustračný obrázok: FB Zuzana Plevíková

Dnes po 11:00 h bol odvysielaný tlačový brífing predsedu vlády SR Roberta Fica a ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richarda Takáča z priebehu tohtoročnej žatvy.

Obratom sa k tomu vyjadrili poslanci strany Sloboda a Solidarita. Ich tlačovú konferenciu okomentovala poslankyňa NR SR Zuzana Plevíková:

Ešte len dnes po 11. hodine bola tlačovka nášho pána premiéra R. Fica a ministra pôdohospodárstva R. Takáča, a už sa k tomu stihla šikovno vyjadriť aj strana SaS prostredníctvom A. Hlinu, B. Gröhlinga či J. Krúpu.

Nuž, nezaobišli sa bez kritiky premiérovho prvého pracovného dňa po atentáte. Ako vždy, naháňajú akékoľvek témy. Im nevadí, že bude odveci. Hlavne, že téma bude!

Páni zo SaSky sa podujali kritizovať nášho premiéra, že sa išiel dnes, podľa nich, len poprechádzať po poli, urobiť si fotku a neurobil nič iné, čiže tam v podstate nemal vlastne ani ísť. Ej, tí ale vedia dávať konštruktívnu kritiku!

Smiešne mi bolo to, keď v skoro každej jednej vete ho spomenuli aj niekoľkokrát. No očividne začínajú mať stresy z toho, že je R. Fico v plnom pracovnom nasadení späť!

A mudrujú tu práve tí, ktorí počas svojho pôsobenia v predchádzajúcej vláde neurobili (ani) pre poľnohospodárstvo vôbec nič. Ba čo viac, neviem o tom, že by vôbec niekedy navštívili poľnohospodárov, aby ich prípadné problémy riešili a aj úspechy vypočuli, ako to dnes na žatve urobil pán premiér a náš minister, ktorý je s nimi v neustálom kontakte.

Moralizujú tu tí, ktorí asistovali I. Matovičovi, neschopnému bývalému ministrovi pôdohospodárstva J. Budajovi, boli pri hroziacom ekonomickom kolapse Slovenska, vyhlasovali „vakcína je sloboda“, devastovali právny štát… a tak ďalej. Ten zoznam by bol skutočne dlhý.

Ale čosi sa SaSke predsa len podarilo, úspešne položila dve vlády a vždy zdupkala od zodpovednosti  Bravó! Ach, no, čo k tomu dodať. Už sa začínam trochu aj cítiť trápne za nich. Otázka je, či sa aj oni nezačínajú tak cítiť?

Fb_img_1720444383028.jpg
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom