Zomrela exmanžela Donalda Trumpa, Ivana Trumpová

Zomrela exmanžela Donalda Trumpa, Ivana Trumpová
Ivana Trump , foto: SITA/AP

Vo veku 73 rokov zomrela Ivana Trumpová, prvá manželka bývalého prezidenta Donalda Trumpa, rodáčka z bývalého Československa. 

S veľkým zármutkom oznamujem všetkým, ktorí ju milovali, a tých je veľa, že Ivana Trumpová zomrela pri sebe doma v New Yorku,“ informoval Trump na svojej sociálnej sieti Truth Social . „Bola to skvelá, krásna a úžasná žena, ktorá viedla skvelý a inšpiratívny život. Jej pýchou a radosťou boli jej tri deti, Donald junior, Ivanka a Eric. Bola na ne taká pyšná, rovnako ako sme my všetci boli pyšní na ňu. Odpočívaj v pokoji, Ivana!“ napísal jej exmanžel.

K úmrtiu sa vyjadrila aj rodina Trumpových. „S hlbokým zármutkom oznamujeme, že zomrela naša milovaná matka Ivana Trumpová. Naša matka bola neuveriteľná žena – sila v podnikaní, športovkyňa svetovej úrovne, žiarivá kráska a starostlivá matka a priateľka,“ uviedla. Vo vyhlásení tiež napísala, že Trumpová utiekla pred komunizmom, prijala USA a učila svoje deti „odvahe a húževnatosti, súcitu a odhodlaniu„.

Zomrela exmanžela Donalda Trumpa, Ivana Trumpová
Ivana Trump so svojimi deťmi v roku 1993, foto: SITA/AP

Trumpová, rodená Zelníčková, sa narodila 20. februára 1949 v Zlíne v rodine architekta. Od troch rokov stála na lyžiach a už v dvanástich bola v reprezentácii.

Trumpová ukončila Fakultu telesnej výchovy a športu na Karlovej Univerzite. jej prvým manželom bol lyžiar s rakúskym pasom Alfred Winklmayr.

Neskôr sa živila prácou modelky. Po príchode do New Yorku sa zoznámila s Trumpom, ktorého si v roku 1977 vzala. Mala s ním tri deti: Donalda mladšieho, Ivanku a Erika. Sobáš ukončil rozvod v roku 1992 po Trumpovom romániku s bývalou miss štátu Georgia Marlou Maplesovou. V posledných rokoch mala však Trumpová s bývalým prezidentom dobré vzťahy, píše agentúra AP. V knihe z roku 2017 napísala, že spolu hovorili zhruba raz týždenne.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom