Zime je tu v plnej sile. Ako pred ňou chrániť pleť a ako sa o ňu v chladom počasí starať?

Zima plet krem kozmetika chlad
Foto: ilustračné, GettyImages

Zima môže pokožke veľmi ublížiť kvôli chladu, vetru a suchému vzduchu. Tu sú niektoré tipy, ako udržať pokožku hydratovanú a chrániť ju pred negatívnymi vplyvmi zimy.

V zime pokožku ničí chlad, vietor či suchý vzduch a vyžaduje si veľkú starostlivosť. Pokožka netrpí iba v lete pod žeravým slnkom, dáva jej poriadne zabrať aj zima. Chlad, ale i vietor či suchý vzduch, totiž vedú k jej vysušeniu i praskaniu. Ešte viac jej ubližujú neustále prechody z teplého prostredia do chladnejšieho.

Základom je mať vždy po ruke dostatok kvalitných hydratačných krémov, ktoré nedajú šancu suchej pleti ani zničenej koži na rukách či nohách. Priam zázračne pomôže píling, ktorým sa zbavíte odumretých buniek. Na telo môžete použiť aj agresívnejší píling, ale na tvár a dekolt si dávajte pozor a vyberajte si špeciálne produkty.

Zároveň si dávajte pozor na mimoriadne citlivé ruky, ktoré vysušuje aj používanie mydla. Radšej si kupujte prípravky bez neho a alebo hydratujúci antibakteriálny gél, je to jednoduchšie a efektívnejšie ako sa neustále natierať krémom.

Tvár
Beiersdorf

Ak však už ruky suché máte a zdá sa, že nič nepomáha, je tu malý trik – poriadne do nich vmasírujte krém a dajte si aspoň na hodinku rukavice. Podobne môžete postupovať aj pri chodidlách – ak nemáte čas na zábaly, pred spaním ich aspoň natrite krémom a obute si ponožky. Nezabúdajte ani na odstraňovanie zhrubnutej či popraskanej kože na pätách pemzou.

Koža obzvlášť trpí na kolenách a lakťoch, no je tu jedno jednoduché domáce riešenie. Zmiešajte med s cukrom a túto zmes použite ako krém. Med pôsobí proti zápalom a cukor zlepší prekrvenie pokožky.

Ak sa chcete postarať naraz o celé telo, dajte si kúpeľ, ale nie s obyčajnou penou do kúpeľa. Radšej si kúpte kvalitný olej alebo hydratujúci gél. Po vykúpaní nezabudnite na telové mlieko.

Pokožka sa vám nepoďakuje za dlhé horúce sprchy tesne po tom, ako ste prišli domov z veľkej zimy. Skúste si ich užívať kratšie ako 10 minút a len raz denne. Dôležitý je aj správny výber pyžama, najvhodnejšie je bavlnené a flanelové. To platí aj pre plachty a obliečky, vyhýbajte sa syntetickým látkam.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom