Žiarivá pleť vďaka jablkám!

Jablká pre krásu

V jedálničku by denne nemalo chýbať jedno čerstvé jablko.

A viete, že ho môžete využiť aj ako kozmetický prostriedok?

Jablká pre krásu
https://www.gettyimages.com

Elixír zdravia a krásy

Jablká vnútorne posilňujú svaly aj nervovú sústavu, pôsobia močopudne, proti obličkovým kameňom, podporujú trávenie a celkovo osviežujú. Soli draslíka obsiahnuté v jablkách pomáhajú stabilizovať tlak, spomaľujú kôrnatenie ciev, pektíny znižujú hladinu cholesterolu v krvi.

Jablká obsahujú ovocný cukor, ovocné kyseliny, draslík, horčík, vápnik, železo, kremík, fosfor, síru, mangán, pektíny, triesloviny, vitamíny, vonné látky a celulózu.

Jablká vám pomôžu aj k zdravým, lesklým a pevným vlasom a nechtom.

Pre žiarivú pleť

V jablčných šupkách je vysoký obsah vitamínu C, ktorý stimuluje regeneráciu buniek a vďaka tomu pleť starne o niečo pomalšie. Taníny a ovocné kyseliny zase pokožku posilňujú, čistia, vyhladzujú a obnovujú jej žiarivý vzhľad. Dobre umyté jablko ošúpte a šupky si priložte na tvár, nechajte chvíľku pôsobiť, potom zložte a opláchnite čistou vodou. Následne použite krém.

Alebo si vyrobte hydratačnú pleťovú masku z nastrúhaného jablka zmiešaného s bielym jogurtom alebo tvarohom. Kašičku naneste na tvár a po 15 minútach opláchnite.

Na čistenie pleti

Na problematickú pleť tiež pôsobí blahodarne jablčná maska. Na jej prípravu potrebujete jedno olúpané a jadrovníka zbavené jablko, ktoré povaríte s 200 ml vody do zmäknutia. Potom ho roztlačte a zmiešajte s vodou, v ktorej sa varilo, na hustejšiu kašičku. Tú naneste na 20 minút na očistenú pleť. Po zmytí zmesi ošetrite tvár pleťovým mliekom.

Alebo zmiešajte nastrúhané jablko s medom, ktorý má protizápalové účinky a pleť krásne vyčistí.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom