Ženský orgazmus: Prečo ho nemôžete dosiahnuť?

orgazmus
Ako dosiahnuť orgazmus Thinkstock

Je to až prekvapujúce, koľkým z nás sa nedarí zažiť povestný vrchol rozkoše a často zbytočne vyhadzujeme peniaze na párovú terapiu bez toho, aby sme skutočne pochopili, čo sa naozaj deje v manželskej spálni.

Mnohé ženy roky žijú v manželstve, kde sa spoločné posteľné radovánky stali nudou a orgazmus poznajú len z rozprávania. Každá snaha o zmenu však neprináša ovocie, ba práve naopak. Aká je príčina?

Šialená honba za orgazmom

Najčastejším dôvodom, prečo nemôžete zažiť orgazmus a sex sa stáva nudným, je honba za orgazmom. Sústreďujete sa na vyvrcholenie a neuvedomujete si, že orgazmus je len dezertom na konci nezabudnuteľného jedla. Strach pred sklamaním a honba za vyvrcholením v nás vytvára napätie a bloky, ktoré musíme prekonať najmä v našej hlave. Práve vaše myslenie je totiž dôvodom (ak ste zdravá fyzicky), že sa vám nedarí získať onú povestnú čerešničku na torte. Ak samotné milovanie s partnerom beriete ako nevyhnutnú povinnosť, prácu, potom sa vám len ťažko podarí dosiahnuť aj vyvrcholenie.

Skutočný problém zostáva skrytý

No nielen napätie, ale aj neschopnosť vyjadriť v slovách skutočný problém a pomenovať presne to, čo sa deje v manželskej spálni, vplýva na kvalitu partnerského sexu. Nebojte sa preto urobiť výsluch a spoločne nájsť to, čo vás naozaj vzrušuje, a čo naopak v posteli trpíte.

Pre spríjemnenie sexuálneho života navštívte aj tieto e-shopy:

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom