Žena si namaľovala vysnívanú budúcnosť, onedlho sa splnila

Žena si namaľovala vysnívanú budúcnosť, onedlho sa splnila
Chloe Mayo

Maliarka podvedome nakreslila portrét neznámeho vysnívaného muža. Dva mesiace na to ho spoznala, o ďalšie tri roky neskôr sa zobrali.

Amatérska umelkyňa sa vydala za muža svojich snov štyri roky po tom, ako nakreslila jeho podobizeň v prorockej maľbe.

Žena si namaľovala vysnívanú budúcnosť, onedlho sa splnila
x www.dailymail.co.uk

Amatérska maliarka Chloe Mayo v roku 2009 namaľovala jednoduchú olejomaľbu, v ktorej sa hnedovlasá žena drží za ruku so sympatickým bradatým mužom. Vtedy 31-ročná Britka maľovala intuitívne a finálnemu portrétu nevenovala veľkú pozornosť.

„Sťahovala som sa naspäť do Veľkej Británie po tom, ako som istý čas pracovala v Austrálii, a dom bolo treba vylepšiť. Chcela som vyzdobiť najmä steny bytu, a tak som začala maľovať. V hlave som mala pár návrhov, ktoré som chcela zakomponovať do obrazov. Chcela som vytvoriť aj obraz páru v noci, ale nemala som presnú predstavu. Robila som jednoducho to, čo mi prišlo prirodzené. Črty tvárí milencov pribudli až nakoniec. Nemala som v úmysle, aby vyzerali ako ja s niekým,“ uviedla Chloe.

O dva mesiace neskôr sa Chloe zo zvedavosti zaregistrovala na on-line zoznamke, kde chcela spoznať zaujímavých ľudí. Tu ju oslovil sympatický 30-ročný muž, s ktorým si niekoľko týždňov vymieňali správy. O dva mesiace neskôr si pár dohodol prvé stretnutie. Keď Chloe po prvý raz naživo uvidela Michaela, neverila vlastným očiam – internetový priateľ akoby z oka vypadol mužovi zvečnenom na plátne.

Chloe nechcela svojho nápadníka vystrašiť, a tak po návrate domov obraz rýchlo schovala pod posteľ. „Po prvom večeri, ktorý som strávila s Michaelom, som si uvedomila, že vyzerá presne ako muž z obrazu. Neskôr, keď ma mal navštíviť, mi napadlo, že by si mohol pomyslieť, že som stalker, ktorý ho sledoval, alebo že som divná, tak som obraz schovala pod posteľ,“ vysvetlila maliarka.

Žena si namaľovala vysnívanú budúcnosť, onedlho sa splnila
x www.dailymail.co.uk

Keď sa ich vzťah prehĺbil, Chloe nazbierala odvahu a Michaelovi obraz ukázala. „Bol síce zmätený, ale videl aj tú zábavnú stránku, keď som mu rozpovedala celý príbeh.“

O ďalších 18 mesiacov neskôr Michael počas dovolenky vo Francúzsku požiadal Chloe o ruku. Uplynulý rok sa konala veľká svadba, po ktorej si obraz našiel cestu priamo nad obývačkový gauč v spoločnom dome v Surrey.

„Obraz teraz visí na stene v obývačke a všetci priatelia volajú Michalea „Muž z obrazu“. Nikdy by som si nebola pomyslela, že si takto predpoviem manžela. Normálne na takéto veci neverím, ale predpokladám, že to bol osud,“ dodala Chloe.

www.dailymail.co.uk

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom