Žena je ako víno, čím staršia, tým krajšia. To, že máte 40 a viac, ešte neznamená, že sa nemôžete obliekať ako pravá Talianka

žena

Šiat je veľa, ale výber úzky? U nás to nie je nič nové. Slovenské ženy sú totiž známe tým, že veľa nakupujú, ale úplne zbytočne. V konečnom dôsledku dve tretiny svojho šatníka vôbec nenosia. Zato Talianky majú šatníky poloprázdne a vždy vyzerajú ako dámy. Ako to len robia?

Jednoducho. Talianky sú preslávené svojou láskou k jednoduchosti. Radi si kupujú nadčasové veci, ktoré kombinujú s krásnymi šperkami, bižutériou či šatkami. Doplnkov veľa, vecí málo. Ak sa budete riadiť týmto heslom, aj z vás môže byť diva, po ktorej bude túžiť každé mužské oko. A viete ako sa hovorí, že Talianky zrejú ako víno? Čím sú staršie, tým sú príťažlivejšie. Prečo by ste nemohli byť aj vy?

Štýl, elegancia, klasika

Základným šatníkom ženy nad 40 rokov by mali byť jednoduché a elegantné kúsky, ktoré nehýria krikľavými farbami, ale upozorňujú na ženskosť a pôvab veku. Odborníci z oblasti módy preto všetkým ženám v najlepšom veku radia vyberať z troch kritérií – byť elegantná, byť štýlová a byť klasická. Takejto žene totiž nikdy nič nebude chýbať.

Taliansky štýl obliekania je charakteristický jednoduchosťou a pohodlnosťou. Čo viac by sme vlastne chceli? Cítiť sa krásna a zároveň uvoľnená, bez našponovaných pančúch, obopínajúcich sák či utiahnutých opaskov. Taliansky štýl sú rozhodne sukne v dĺžke midi. Nikdy nie mini, ani maxi. Maxi tak akurát šaty v lete a mini absolútne nič. Tento trend platí ako pre ženy v strednom veku, tak pre mladé dievčatá. Elegantná Talianka nikdy neukáže nohy nad kolenami. Sukne sú väčšinou jednoduchých strihov, u zrelých žien prevažne puzdrové, ale mnohé sa nehanbia ani za ľahko roztopašnú sukňu áčkového strihu.

Pri nosení nohavíc sú Talianky bez obmedzenia. Nech sú akéhokoľvek strihu, vždy sú však v jednej farbe. Talianky disponujú často širším pozadím, dobre vedia, že vzory postave škodia a obzvlášť na nohách.

Blúzky a košele sú presne to, čo robí taliansky štýl obliekania tak pôvabným. Celé roky sa v Taliansku uprednostňovali voľné materiály bez upnutých strihov. Nech si už vyberiete akýkoľvek materiál, blúzka bude vždy to, čo vás urobí krásnou, nech sa cítite akokoľvek. Blúzka, sveter či rolák a na ňom teplý jesenný kabátik. Presne to je obraz Talianiek počas jarných alebo jesenných prechádzok mestom.

Talianky si potrpia na zvodnosť, preto sa neboja farieb. Make-up talianskych žien nepotrebuje veľa, lebo sú poväčšine prirodzene hnedšie, ale pointa ich make-upu spočíva skôr vo zvodných očných linkách či upravených perách a obočí. Neboja sa obliecť jednoducho a do vlasov si pripnúť niečo, čo okoloidúcim vyrazí dych. Napríklad veľkú mašľu alebo ležérnu šatku.

Najkrajším prvkom, ktorý sa z Talianska v istom období dostal do celého sveta, boli slnečné okuliare. Spočiatku bola ich úloha čisto praktická. Obyvatelia tejto krajiny  sa uchýlili k hromadnému noseniu slnečných okuliarov. Po čase, kedy sa do Talianska dostávalo čoraz viac turistov, si tento trend obľúbili mnohí. A dnes je zo slnečných okuliarov hotová mánia. Nosí ich každý. Talianov nevynímajúc.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom