Pre denník New York Post to uviedol nemenovaný zdroj, ktorý pozná detaily vyšetrovania ministerstva zdravotníctva o úmrtí 81-ročnej moderátorky a herečky.
Lekári, ktorí v auguste vyšetrovali hlasivky americkej moderátorky, zabávačky a herečky Joan Rivers, pokračovali v zákroku aj po tom, ako upadla do šoku, a s resuscitáciou začali príliš neskoro. Pre denník New York Post to uviedol nemenovaný zdroj, ktorý pozná detaily vyšetrovania ministerstva zdravotníctva o úmrtí 81-ročnej Rivers.
Rivers absolvovala spomínané vyšetrenie hlasiviek 28. augusta ráno na newyorskej klinike Yorkville Endoscopy, kam prišla so svojou osobnou otorinolaryngologičkou Gwen Korovin, ktorá však v tejto nemocnici nemala právomoc vykonávať zákroky. Zabávačka podstúpila na klinike endoskopiu a laryngoskopiu, súhlas však podpísala iba s prvým menovaným vyšetrením. Laryngoskopiu navyše vykonala práve Korovin. Rivers taktiež pred zákrokom neodvážili, čo je pred podaním anestetík povinné. Vyšetrenie viedol vtedajší riaditeľ Lawrence Cohen, spolu s ním pri ňom boli aj Korovin, nemenovaná anestéziologička a nemenovaná asistentka na endoskopiu. V čase uspatia boli všetky životné funkcie pacientky v normále, no už o pätnásť minút neskôr sa jej krvný tlak a pulz znížili natoľko, že začala upadať do šoku. Tieto zmeny mohla spôsobiť buď reakcia na anestetiká alebo zväčšenie hlasiviek. Lekári však napriek tomu pokračovali vo vyšetrení a o šesť minút neskôr jej podali ďalšie anestetiká s účinnou látkou propofol. Rivers naďalej klesal krvný tlak aj pulz, no lekári tomu nevenovali pozornosť a Cohen dokonca odfotil Korovin, ako vykonávala laryngoskopiu. Vyšetrenie ukončili až po ďalších deviatich minútach, keď už Rivers nemala pulz. Až vtedy ju začali resuscitovať a podali jej adrenalín a atropín. Záchranku však zavolali až o desať minút neskôr, pričom následne prestali s oživovaním.
Paramedici dorazili na kliniku po deviatich minútach, pričom pacientka vtedy nedýchala, nebilo jej srdce a mala modré pery. Jej mozog bol v tom čase už viac ako päť minút bez kyslíka, čo je doba, po ktorej dochádza k jeho poškodeniu. Paramedikom sa následne podarilo znova naštartovať srdce a napojili ju na dýchacie prístroje. Potom ju previezli do nemocnice Mount Sinai, kde ju uviedli do umelého spánku. Rivers skonala týždeň po zákroku. Súdny lekár na základe pitvy určil ako príčinu smrti poškodenie mozgu v dôsledku nedostatku kyslíka.
Joan Rivers, vlastným menom Joan Alexandra Molinsky, sa narodila 8. júna 1933 v New Yorku. V rokoch 1986 až 1987 sa podieľala na relácii The Late Show Starring Joan Rivers, neskôr moderovala The Joan Rivers Show (1989 – 1993), za ktorú získala v roku 1990 cenu Emmy. Objavila sa aj v snímkach Plavec (1968), Muppetovci dobývajú Manhattan (1984), Šesť vrážd stačí, mamička (1994), Goosed (1999) alebo Praktikantka (2000). Posledná rozlúčka s moderátorkou sa konala v nedeľu 7. septembra v newyorskom chráme Emanu-El.
Informácie pochádzajú z webstránky pagesix.com a archívu agentúry SITA.