Zbavte sa vrások vďaka masáži tváre

Beauty, kráska, tvár, pleť
Zbavte sa vrások vďaka masáži tváre www.thinkstockphotos.com

Naučte sa rýchlu päťkrokovú masáž pleti, ktorú môžete vykonávať v pohodlí vášho domova a vaša pokožka bude pevnejšia a bez nežiaducich vrások.

Už prekročením dvadsiateho roku života môžeme na našej tvári badať prvé mimické vrásky. Vznikajú ako sprievodný jav emočných prejavov (úsmev, mračenie sa…), tie hlbšie postupne časom pribúdajú.

Vekom totižto postupne ubúda z pleti kolagén, čo je priamy dôsledok vzniku a prehlbovania sa vrások. Tento priebeh však dokážeme oddialiť vďaka správnej starostlivosti a výžive pleti.

Na dosiahnutie lepšieho stavu vašej pleti si robte pravidelne masáž tváre. Postačí vám pár ťahov, 1 až 2 krát týždenne, pričom každý z nich treba prevádzať približne 20 sekúnd.

Krok 1- Na končeky prstov naneste trochu krému a od koreňa nosa v smere rastu obočia robte jemne krúživý horný oblúk až ku spánkom. Tlak na pokožku by nemal byť príliš silný. Postup niekoľkokrát opakujte.

Krok 2- Prejdite k vonkajším kútikom očí, kde sa objavujú mimické vrásky. Bruškami prstov zľahka premasírujte. Zaistíte tak lepšie vstrebávanie účinných látok, hydratáciu a výživu potrebnú pre túto časť tváre.

Krok 3- Pomocou brušiek prstov oboch rúk premasírujte lícny sval od vonkajších kútikov úst smerom k spánkom.

Krok 4- Masírujte vonkajšie kútiky úst – prostredníky priložte medzi nos a vrchnú peru a prstenníky dole pod spodnú peru. Prsty ťahajte smerom von ku kútikom úst, až kým sa nespoja.

Krok 5- Bruškami prstov vykonávajte krúživé pohyby. Začnite od koreňa nosa smerom k vlasom. Ďalej postupujte od stredu čela smerom k spánkom. Tento proces niekoľkokrát opakujte.

Správne prevedená masáž

– vyhladzuje pokožku

– pomáha oddialiť proces starnutia

– uvoľňuje napätie v tvári

– aktivuje produkciu kolagénu a elastínu

– výraz tváre okamžite zjemní a zmäkčí

– rýchly a viditeľný výsledok

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom