Zázračná domáca maska pre pleť v zrelom veku. Výsledok vás ohromí. Žiadne vrásky

žena s maskou
žena s maskou www.gettyimages.com

Premýšľali ste niekedy nad tým, prečo 80% japonských a kórejských výrobkov proti starnutiu pleti (mimochodom známych svojou vynikajúcou kvalitou) je na báze ryžovej múky? Na tejto prísade sú založené aj dekoratívne kozmetické výrobky (púdre, očné tiene) najväčších východoázijských značiek. Je to bezpečný prírodný výťažok a ryžová múka je prvotriednou pomocníčkou pri zachovávaní a predlžovaní mladosti pokožky. Ženy z Číny a Japonska ju používajú od nepamäti. Ryžu nechajte niekoľko dní namočenú vo vode, aby zrná zmäkli. Potom ju vysušte a zomeľte na múku pomocou mlynčeka na kávu.

ryžová múka
ryžová múka www.gettyimages.com

Vlastnosti ryžovej múky

  • Jemný peeling a vyhladenie textúry. Obzvlášť jemné častice šetrne masírujú bez poškodenia pokožky. Preto môžu ryžovú múku používať aj ľudia s citlivou pokožkou. Okrem toho je tento nástroj absolútne hypoalergénny.
  • Zosvetlenie a rozjasnenie. Ryžová múka má rozjasňujúcu schopnosť. Po týždni zabudnete na pigmentové škvrny. Po 1 – 1,5 mesiaci budú takmer neviditeľné.
  • Zúženie pórov. Ryžová múka je vynikajúci absorbent, vyrovnáva sa s nadmerne mastnou pokožkou. Zmierňuje zápaly, sčervenanie, bojuje proti akné, odstraňuje z pokožky odumreté bunky.
  •  Zvýšenie elasticity pokožky. Draslík, ktorý je obsiahnutý v ryžovej múke, v kombinácii s masážnym účinkom stimuluje obnovu pokožky a tvorbu kolagénu. Pokožka je posilnená a kontúry tváre sú pevnejšie.
  •  Intenzívna výživa a hydratácia. Komplex vitamínov, minerálov a aminokyselín vyživuje pokožku, pomáha jej udržiavať vlhkosť.

Ryžová maska

Obnovujúca maska

2-3 lyžičky ryžovej múky zmiešajte s 1 lyžicou teplej vody alebo mlieka. Zmiešajte a aplikujte rovnomerne na pokožku. Nechajte pôsobiť 3 minúty, potom masírujte pokožku končekmi prstov po dobu 5 minút. Opláchnite teplou vodou.

Relaxačné ryžové obklady

2 – 3 lyžičky ryžovej múky zmiešajte s 200 ml teplej (nie horúcej) vody. Navlhčite bavlnenú utierku alebo handričku v pripravenej zmesi, mierne ju vyžmýkajte a potom ju umiestnite na tvár a krk. Ľahnite si s obkladom po dobu 10 – 15 minút. Ak chcete, môžete procedúru predĺžiť: uterák znovu navlhčite.

Ryžové kocky

Ryžovú múku zmiešajte s vodou a dajte do nádobiek na ľad. Večer po vyčistení pleti a odstránení make-upu s kockou tohto ľadu utrite tvár.

Hladká ryžová maska

Polievkovú lyžicu ryžovej múky zmiešajte s 2 lyžicami hustej smotany. Naneste na tvár a krk, nechajte pôsobiť 20 minút a opláchnite teplou vodou. Utrite ešte ryžovou kockou ľadu.

Spevňujúca ryžová maska

2 lyžičky ryžovej múky zmiešajte s vaječným bielkom. Naneste na očistenú tvár. Po 10 minútach opláchnite teplou vodou a potom utrite ryžovou kockou ľadu.

Pravidelné domáce ošetrenie pleti môže zmierniť príznaky starnutia pokožky. Netreba ani nakupovať drahé kozmetické prípravky a výsledok vás ohromí!

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom