Zažite v kine terapiu smiechom s novou komédiou Badman

Shml_j34 331julien panie.jpg
Foto: Bontonfilm

Súčasná doba nám neponúka veľa dôvodov na radosť, práve preto je dôležité odstrihnúť sa raz za čas od všetkých negatívnych správ či vlastných starostí a užiť si chvíľu plnú osviežujúceho smiechu a neviazanej zábavy. Na tento účel je priam ideálna francúzska komédia BADMAN, ktorá príde do slovenských kín 24. marca.

Film od sympatickej partičky komikov, ktorí majú „na svedomí“ napríklad snímky Alibi na mieru,Prázdniny all exclusive či Vezmi si ma, kamoš, s láskou paroduje fenomén komiksových filmov a na známych superhrdinoch takpovediac nenecháva nitku suchú. Robí to však tak dobre, že mu poklonu zložili aj renomovaní kritici vo francúzskej tlači a denník Paris Match dokonca tituloval skupinu tvorcov na čele s hercom a režisérom Philippeom Lacheauom novými kráľmi komédie. Najdôležitejšie však je, že sa Badman páči aj divákom. Na portáli ČSFD má veľmi slušné hodnotenie, pričom viacerí používatelia uvádzajú, že sa v kine ešte nikdy tak nenasmiali ako práve na Badmanovi.

Shml_j19 163julien panie.jpg
Foto: Bontonfilm

Badman rozpráva príbeh skrachovaného herca Cedrica, ktorý je lúzer na pohľadanie, odsúdený životom na večný neúspech. Ako keby nestačilo, že je na mizine, dostane k tomu ešte kopačky od priateľky a jeho kamoši, sestra aj vlastný otec už nadobro stratia nádej, že by raz z neho niečo mohlo byť. Keď však Cedric získa vo filme hlavnú úlohu superhrdinu Badmana, začne sa v jeho živote blýskať na lepšie časy. Teraz konečne nadišla jeho veľká chvíľa a má šancu všetkým to ukázať! Cedrica nová filmová rola úplne pohltí, jeho nezvratný osud večného smoliara však opäť zasiahne do hry. Cestou domov z natáčania má autonehodu a stratí pamäť. Keď sa preberie, je stále oblečený ako Badman a presvedčený o tom, že je skutočným neohrozeným superhrdinom s jasným poslaním – zachrániť svet. Náš svet, ktorý o to nijako zvlášť nestojí, ani to nepotrebuje…

Trailer naznačuje, že o bláznivé situácie, vtipné hlášky a komické narážky na slávnych superhrdinov z dielne Marvela či DC vo filme rozhodne nebude núdza. Badman však nie je len nejaká obyčajná paródia, ktorej jedinou úlohou je divákov zabávať. Tvorcovia si dali záležať aj na prepracovanom príbehu, profesionálnych kaskadérskych kúskoch a špeciálnych efektoch, ako aj na kvalitnej hudbe, čím sa vyznačujú všetky ich filmy. „Na našich filmoch sa mi páči, že divákov priťahujeme prísľubom komédie, ale ako nečakaný bonus, také milé prekvapenie im k tomu ,pribalíme‘ aj dobrodružstvo. Vo filme Badman sú bojové scény a scény automobilových naháňačiek veľmi prepracované, pretože sme chceli divákov prekvapiť a zaujať. Je pre nás prvoradé, aby ľudia odchádzali z kina spokojní a povedali si: ,To bolo super. Dostal som hodnotu za svoje peniaze,‘“ hovorí režisér Philippe Lacheau, ktorý v snímke zároveň stvárnil aj hlavného hrdinu Badmana.

Ako naznačuje názov filmu, tvorcovia sa pri písaní scenára najviac inšpirovali postavou Batmana. Cedric, alias Badman, podobne ako Bruce Wayne nemá žiadne prirodzené superschopnosti a musí sa spoliehať skôr na technické vynálezy a na bojové umenie. Filmári preňho zostrojili aj vlastné kultové vozidlo – badmobil. Pozorným divákom však určite neujdú ani vtipné odkazy na Spider-Mana od režiséra Sama Raimiho, na Jokera v podaní Joaquina Phoenixa či na dnes už kultovú sériu Avengers.

A keďže žiadny superhrdina by nebol kompletný bez špeciálneho kostýmu, tvorcovia si dali mimoriadne záležať aj na Badmanovom outfite. Každá jedna časť kostýmu sa vyvíjala s osobitnou pozornosťou a finálnemu návrhu predchádzali stovky náčrtov. „Musím priznať, že keď som si obliekol kompletný kostým, bol to úžasný pocit. Bol to splnený detský sen. Počas kostýmových skúšok som si nemohol pomôcť a cítil som sa ako naozajstný superhrdina!“ smeje sa Philippe Lacheau.

Shml_j19 433julien panie.jpg
Foto: Bontonfilm

Herec sa však zároveň posťažoval aj na problémy súvisiace so superhrdinským oblekom. Keďže kostým bol hrubý a tesný a stláčal Philippeove skutočné svaly, musel pod ním, podobne ako všetci hollywoodski herci hrajúci superhrdinov, nosiť špeciálnu kombinézu s umelými penovými svalmi. Mať na sebe oblečených toľko nepriedušných vrstiev nebolo počas natáčania v lete vôbec príjemné, vynachádzaví kostyméri však Philippeovi pomohli uľaviť od horúčavy tým, že mu pod oblek vsunuli zmrazené kusy textilu z mikrovlákna. Kostým zároveň herca čiastočne obmedzoval v pohybe, preto najmä na natáčanie bojových scén museli filmári použiť iné, špeciálne verzie obleku.

Asi nie je prekvapením, že partia hercov a tvorcov v zložení Philippe Lacheau, Julien Arruti, Tarek Boudali a Élodie Fontan si natáčanie svojich filmov patrične užíva. Keďže sú nielen kolegovia, ale v prvom rade najmä dobrí kamaráti, na pľaci väčšinou vládne pozitívna nálada a uvoľnená atmosféra. Ako však priznal Philippe Lacheau, režírovanie priateľov je preňho niekedy naozaj veľká výzva: „Najnáročnejšie pre mňa boli všetky scény s mojimi kamarátmi, pretože keď sa začnú smiať, celé natáčanie sa zmení na školský dvor. Vždy, keď Julien, Tarek a Élodie robia spoločnú scénu, viem, že sa zaseknem v úlohe učiteľa, ktorý karhá nedisciplinovaných žiakov! Jediným riešením je počkať, kým sa upokoja. To je stopercentne nevyhnutné, pretože len čo sa Tarek rozosmeje, začnú mu tiecť po lícach slzy a my mu musíme nanovo upravovať mejkap!“ prezradil komik pikošku zo zákulisia nakrúcania.

03studiocanal.jpg
Foto: Bontonfilm

Veríme, že slzy od smiechu budú tiecť v kine aj vám. Predpíšte si na smútok a zlú náladu terapiu v podobe komédie Badman. Film si budete môcť pozrieť v slovenských kinách od 24. 3. 2022 s českým dabingom.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom