Vytancujte si dokonalé krivky - tancujte sama alebo s partnerom

tanec, cvičenie, zdravie
Vytancujte si dokonalé krivky GettyImages

Ak vás nebaví žiaden šport, no potrebujete sa zbaviť nadbytočných kíl, skúste zábavnejšiu formu cvičenia.

Tanec je najdokonalejším pohybovým umením a môžeme ho pomenovať aj športom. Ide o veľmi expresívne a individuálne vyjadrenie vlastnej osobnosti, emócií, vášní, prostredníctvom pohybov tela.

Už odpradávna bol tanec využívaný ako spôsob ako sa baviť, ale aj vyjadroval pocity či oslavoval rôzne udalosti. Obrady, či svadobné tance, alebo bol len formou zábavy.

Existuje veľa druhov tanca, no každý štýl zapája do pohybu celé telo. Už taká hodina energického latina vás vyžmýka do nitky.

Box je aj pre ženy: Ako s ním začať?

Bez ohľadu na vek sa môže tancu venovať každý. Či jednotlivec, alebo v páre, každý si príde na svoje. Párové tance sú výborný spôsob ako sa venovať rovnakému koníčku spolu s partnerom.

Aký typ tanca si zvoliť?

V prvom rade by ste si mali určiť, či chcete chodiť tancovať sama, alebo s partnerom. Tance pre jednotlivcov sú rôznorodé a stupeň energickosti sa odvíja od tempa tanca. Pokiaľ ste za tradičné tance, môže vás zaujať ľudový alebo klasický tanec. Tance, ktoré sú brané ako forma cvičenia sú napríklad aerobik alebo zumba. Rozhodne sa zabavíte tancom, no precvičíte svaly záverečnými cvikmi na brušné partie. Novodobé štýly ako hip-hop, či reaggeton sú atraktívne najmä pre teenagerov. Balet je nádherné a mimoriadne technicky náročné tanečné umenie. Vyžaduje si neuveriteľne vysokú dávku zápalu a práce na sebe.

Párové tance sú atraktívne pôsobiace, zábavné a vášnivé formy. Latinskoamerické a štandardné spoločenské tance sa tešia vysokej obľube medzi partnermi. Pokiaľ sa rozhodujete pre konkrétny žáner, máte možnosť širokého výberu tancov, ako napríklad štandardný viedenský valčík, tango, quickstep, foxtrot, slowfox, alebo latinsko americká čača, samba, rumba, mambo, merengue, kumbia, bachata, a pod. Jeden z najvyhľadávanejších tancov súčasnosti je kubánska salsa a kizomba.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom