Vyskúšajte túto omladzujúcu masku na tvár, ktorá naozaj funguje

Omladzujúca maska

Proces starnutia a vrásky nezastavíme..

Môže za to napríklad nadmerné slnenie, používanie syntetických kozmetických prípravkov, nezdravá strava, hormonálne zmeny a mnohé iné faktory. Ide o hlavné príčiny, prečo pokožka stráca svoju elasticitu. Preto mnohí odborníci na zdravú pleť odporúčajú vyhýbať sa komerčnej kozmetike a namiesto nej vyskúšať radšej prírodnú alternatívu. Dnes vám prezradíme jeden jednoduchý recept na domácu pleťovú masku, ktorá sa skladá z iba 3 ingrediencií.

Tvorí ju ryža, mlieko a med. Ryža je plná výživných látok, ako kyselina linolová a skvalén. Sú to silné antioxidanty, ktoré stimulujú tvorbu kolagénu, čím znižujú a predchádzajú tvorbe vrások na tvári. Čo sa týka starostlivosti o pleť a odstránenie vrások, ryža funguje priamo ako taký malý zázračný liek.

Ingrediencie

  • 1 polievková lyžica medu
  • 3 polievkové lyžice ryže
  • 1 polievková lyžica mlieka

Postup

  1.  Nasypte 3 polievkové lyžice ryže do malého hrnca a zalejte ju vodou.
  2.  Priveďte ju do bodu varu a poduste 16 až 18 minút.
  3.  Ryžu potom odstavte z plynu, nechajte vychladnúť a následne ju preceďte.
  4.  Uvarenú ryžu premiestnite do sklenenej nádoby a pridajte do nej 1 polievkovú lyžicu medu a 1 polievkovú lyžicu mlieka.
  5.  Zmiešajte všetky ingrediencie, kým z nich nevytvoríte pastu.
  6.  Najlepšie by bolo urobiť to v mixéri, aby sa vytvorila jemnejšia pasta. Keď nemáte mixér, postačí aj ručne, akurát v paste budú hrbolčeky ryže, to ale nevadí.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom