Začnite cestu k dokonalému relaxu s našimi receptami na rastlinné kúpele. Od regenerácie s chmeľom po osviežujúcu levanduľu, vyhľadávajte harmóniu s prírodou a doprajte svojej pokožke zaslúžený oddych.
Ukradnite si pár chvíľ pre seba a vychutnajte si dokonalý relax, ktorý si môžete pripraviť podľa našich receptov. Dnešné recepty na rastlinné kúpele sú určené na regeneráciu, uvoľnenie. Pomáhajú i pri nespavosti.
Kúpeľ z chmeľu
Kedysi si vraj ženy na uchovanie mladosti pridávali do kúpeľa pivovarské kaly. Dnes vieme, že chmeľ obsahuje hormonálne zložky, ktoré spomaľujú starnutie pokožky. Aj vy si môžete vychutnať podobný regeneračný kúpeľ.
Pripravíte si ho nasledujúcim spôsobom. Budete naň potrebovať zápar zo 100 g rastlín na 3 l vody, ktorý nalejete do vane s vodou teplou 34 °C. Kúpeľ s antibakteriálnym účinkom chmeľu dobre pôsobí na ochabnutú a nečistú pokožku. Môžeme si ho tiež pripraviť večer, lebo jeho upokojujúci účinok je dobrým prostriedkom proti nespavosti.
Levanduľový kúpeľ
Pripravuje sa z 50 g byliny na jednu vaňu. Kúpeľ používame len vtedy, keď si vopred vyskúšame, či nám kvety levandule nedráždia pokožku. Kúpeľ z kvetov i z vňate levandule má regeneračný účinok, je veľmi osviežujúci, celkovo zlepšuje prekrvenie a prináša pocit uvoľnenia. Kvety levandule dodávajú kúpeľu obzvlášť príjemnú vôňu.
Prečítjte si aj: Rastlinné kúpele a ich blahodarný účinok
Kúpeľ z lupienkov ruže záhradnej a šípkovej
Čerstvými lupienkami naplníme doplna vrecko, ktoré ponoríme do horúcej vody. Tento voňavý kúpeľ zjemňuje pleť.
Kúpeľ z mäty piepornej a rozmarínu
Zmiešame 3 hrste vňate (či listov) mäty piepornej a 1 hrsť listov rozmarínu. Kúpeľ má chladivý, utišujúci účinok. Oživuje tiež krvný obeh a čistí póry. Účinok kúpeľa sa stupňuje, keď si do vane pridáme šťavu z 1 alebo 2 citrónov.
Môžeme si pripraviť kúpeľ iba z mäty piepornej, pričom použijeme na jednu vaňu 100 g vňate alebo listov mäty piepornej. Kúpeľ má dezinfekčný, upokojujúci a chladivý účinok.