Vyskúšajte elixír večnej mladosti z ryže

Ryža

Ryžu môžete vyskúšať aj na pokožku.

Ryža
https://www.gettyimages.com

Japonkám som vždy závidela ich mladistvú pleť. Veľkú úlohu v tom samozrejme hrajú gény, avšak aj ich častá konzumácia ryže na tom má svoj podiel. Vyskúšajte aj vy ich tajné recepty krásy.

Voda proti stareckým škvrnám

S pribúdajúcim vekom stráca naša pleť na pružnosti, objavujú sa pigmentové škvrny, pokožka je navyše zvädnutá a bez života. Pokiaľ sa toho všetkého chcete zbaviť, postačí vám na to len voda z uvarenej ryže.

Tou si denne omývajte tvár a výsledkom budete nadšené. Pleť totiž nielen vyživí, zbavíte sa aj nevzhľadných stareckých škvŕn a zjednotí sa vám tón pleti. Ryžovú vodu môžete používať aj na vlasy, tie budú potom krásne hebké a lesklé, navyše sa budú aj menej lámať.

Tradičné japonské víno- saké

Aj tradičné japonské víno prispieva našej kráse. Vyhladzuje vrásky, pomáha v boji s vypadávaním vlasov, navyše podporuje imunitu a lieči rôzne alergie.

Príprava:

Zvarte 3 l vody s 1 kg cukru, potom pridajte 500 g ryže, muškátový oriešok, klinčeky, zázvor, tymian, nové korenie, škoricu, pár plátkov citróna a kocku droždia. Prelejte do väčšej fľaše a nechajte 6 týždňov kvasiť. Stačí jeden pohár denne.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom