Vyskúšajte domáci hydratačný krém z aloe vera

Domáci aloe vera gél

Celé stáročia bolo aloe vera používané na rôzne účely. Ak ste už niekedy rozrezali list tejto rastliny, potom ste zistili, že vnútri jej hrubého listu sa nachádza gélová substancia.

Domáci aloe vera gél
https://www.gettyimages.com

Tento gél možno všestranne využiť….

Domáci hydratačný krém a jeho využitie

Aloe je využívané na liečbu od slnka spálenej pokožky , ale môže byť tiež použitý k redukcii viditeľnosti vrások.  Hydratačný krém z aloe sa používa aj na suchú pokožku, pri uštipnutí hmyzom , pri vyrážkach, pri liečbe rezných rán, a tak ďalej. Kým samotné aloe má nespočetné množstvo rôznych využití, je dôležité si uvedomiť, že potom, čo sa z neho urobí pleťová voda, ktorá obsahuje aj iné ingrediencie, takto upravené aloe už nemusí byť vhodné na liečbu niektorých problémov, pretože tie ďalšie ingrediencie by mohli spôsobiť viac škody než úžitku.

Výroba domáceho hydratačného krému z aloe

K výrobe vášho vlastného hydratačného krému z aloe budete potrebovať jednu polievkovú lyžicu včelieho vosku, jednu polievkovú lyžicu gélu z aloe vera, dve polievkové lyžice lanolínu a 5 polievkových lyžíc panenského olivového oleja. Môžete tiež pridať ružovú vodu (obsahujúcu ružovú silicu) a niekoľko kvapiek esenciálneho oleja podľa vášho výberu..

Včelí vosk a lanolín môžete roztopiť v mikrovlnnej rúre a následne ich poriadne premiešať s gélom z aloe vera a olivovým olejom, potom môžete pridať ružovú vodu a esenciálny olej. Miešajte alebo šľahajte, než dosiahnete vami požadovanú konzistenciu. Krém potom nalejte do čistej nádoby s pevným uzáverom. Takto vyrobený domáci krém vám vydrží približne mesiac.

Iný spôsob použitia aloe vera

Keď k aloe vera pridáte ďalšie ingrediencie, vzniknutý krém už nemusí byť vhodný na liečbu niektorých kožných problémov. Preto je lepšie mať vždy po ruke tiež rastlinu aloe vera. Keď potrebujete liečivý gél, tak len odrežete a pozdĺžne rozrežete jej list.

Gél potom môžete namazať priamo na štípance, spáleniny, vyrážky, rezné rany, popáleniny a iné kožné podráždenie. Nie je už potrebné nič urobiť, gél jednoducho použijete v jeho najprirodzenejšej forme.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom