Vyhovujete partnerovi na úkor vlastného pohodlia? Skúste zmeniť vzorce a získajte späť kontrolu!

Milovanie muž a žena Veľakrát chceme mať sex už na prvom rande. Neznášame však, že nás za to muži súdia.
Foto: ilustračné, gettyimages.com

Všetky sme to už zažili – snažiť sa vyhovieť partnerovi na úkor vlastného pohodlia. Ak sa cítite, že vo vašom vzťahu rozhoduje častejšie on, možno to súvisí s minulosťou a vplyvom vášho bývalého partnera na vaše sexuálne sebavedomie. Ale ako to zmeniť?

Patríte k ženám, ktoré sa vo všetkom snažia vyhovieť partnerovi a nedokážu sa uvoľniť? Možno budete prekvapená, ale často za vaše nízke sexuálne sebavedomie môže váš bývalý. Ako to zmeniť? Vládne u vás takýto scenár?

V posteli rozhoduje častejšie on a vy sa prispôsobujete. Chce orálny sex? Jasné. Pritom sa vám to možno nepáči. Chce sex na práčke? Bez problémov. Pritom vám to v posteli pripadá omnoho pohodlnejšie.

Ale nikdy nič nepoviete z obavy, aby ste ho nesklamala. Nedokážete sa uvoľniť zo strachu, že niečo urobíte zle. Ak to chcete zmeniť, musíte odhaliť najskôr príčinu. A tá je zväčša skrytá v minulých vzťahoch.

Čo s tým má spoločné váš expartner?

Takéto správanie býva spôsobené nestabilným sexuálnym sebavedomím a rovnako nestálou sexuálnou identitou. Pravdepodobne sa váš bývalý partner niekedy zmienil o tom, že pred vami zažil ešte lepší sex. Tento výrok zostáva hlboko zakorenený a vplýva na naše ďalšie správanie. Okrem toho my ženy sa snažíme väčšinou každému vyhovieť na úkor vlastných potrieb.

Ako zmeniť minulosť?

Keď nabudúce budete spať so svojim partnerom, stisnite v duchu tlačidlo STOP – kedy, to je jedno. Premýšľajte o tom, či naozaj chcete robiť to, čo práve robíte. Pokračovala by ste rovnako, keby to záležalo len na vás? Nie?

Pripomeňte si tento pocit v podobných situáciách. Skúste ešte pred tým, kým dôjde na vec, na túto tému prehovoriť, a to pozitívne. Žiadne výčitky. Ako? Napríklad takto: „Veľmi sa mi páči, keď sa ma dlho dotýkaš ústami a jazykom ešte pred tým, než sa ideme milovať“.

Nebojte sa byť otvorená a sama sebou. Ak vás partner miluje, bude vás milovať presne takú, aká ste. Buďte odvážna a otvorte sa novým spôsobom komunikácie, ktorý posilní váš vzťah a prinesie viac radosti do vašej intímnej sféry.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom